Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: Polak będzie reprezentował San Marino? tomash zgłosił się do preselekcji

Eurowizja 2024: Polak będzie reprezentował San Marino? tomash zgłosił się do preselekcji

fot. youtube: tomash

Reklama
Reklama
placeholder

Tomek Gregorczyk, znany jako tomash, zgłosił się na preselekcje do Eurowizji 2024. Polak chciałby reprezentować San Marino z piosenką not alone. O czym jest utwór i kiedy odbędą się preselekcje z jego udziałem?

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. 68. edycja legendarnego konkursu piosenki po zeszłorocznej wygranej Loreen odbędzie się w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja. W tegorocznym konkursie powalczy łącznie 37 krajów - w tym San Marino. Na liście artystów, którzy są zainteresowani reprezentowaniem tego państwa, znalazł się Tomek Gregorczyk znany pod pseudonimem tomash. 20-latek po odejściu z zespołu 4Dreamers (z którym wystąpił podczas Ceremonii Otwarcia na Eurowizji Junior 2019) postanowił rozpocząć swoją solową karierę, podbijając serca słuchaczy singlami takimi jak ciała czy zapach perfum. Wokalista niedawno poinformował, że zgłosił się do preselekcji w San Marino i zdradził, o czym jest jego eurowizyjna piosenka pod tytułem not alone. Wiadomo też, kiedy utwór trafi do sieci. 

Eurowizja 2024: kto chce reprezentować Polskę? Zgłoszenia do preselekcji zostały zamknięte >>

Eurowizja 2024: tomash z utworem not alone zostanie reprezentantem San Marino?

Jak podaje portal Eurowizja.org piosenką not alone tomash chciałby przypomnieć wszystkim, że zawsze jest szansa na to, że znajdzie się ktoś, kto będzie umiał pomóc, niezależnie od tego, jak bardzo nie dostrzegają dla siebie nadziei na lepsze jutro. Wokalista chciałby również przypomnieć słuchaczom, aby ci nie zwlekali z okazywaniem wsparcia i nie bali się okazać uczuć drugiej osobie, ponieważ możemy nie zdążyć. Eurowizyjny utwór tomasha został zainspirowany balladami z krajów nordyckich, a jego tekst dotyka bardzo osobistych przeżyć tomasha. 

Eurowizja 2024: reprezentanci krajów. Ci artyści powalczą o zwycięstwo w konkursie [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] >>

tomash niedawno ogłosił w mediach społecznościowych, że piosenka not alone będzie miała swoją premierę 16 lutego 2024 roku. Dzień wcześniej Polak weźmie udział w przesłuchaniu na żywo przed komisją jurorską w San Marino. Nie będzie ono jednak transmitowane w telewizji. Jeśli piosenka not alone spodoba się jurorom, tomash przejdzie do kolejnego etapu i weźmie udział w publicznym finale Una Voce Per San Marino, który odbędzie się 24 lutego 2024 roku.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama