Reklama
placeholder
News

Eurowizja Junior 2024: gdzie się odbędzie następna edycja konkursu?

Eurowizja Junior 2024: gdzie się odbędzie następna edycja konkursu?

fot. Facebook: Junior Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja Junior 2023 odbyła się w Nicei we Francji. Wielki finał konkursu miał miejsce w niedzielę 26 listopada 2023 na arenie Palais Nikaia. Tego wieczoru poznaliśmy zwycięzcę, który - podobnie jak w poprzednich latach -  otrzymał możliwość zorganizowania kolejnej edycji konkursu w swoim kraju. Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior w 2024 roku?

Eurowizja Junior 2023: WYNIKI. Która była Polska? >>

Eurowizja Junior 2024 - gdzie się odbędzie?

Podczas wielkiego finału Eurowizji Junior 2023 nie zabrakło wielu spektakularnych występów. O zwycięstwo w konkursie walczyło łącznie 16 państw. Polskę reprezentowała Maja Krzyżewska z piosenką I Just Need A Friend. Jak wiadomo, zwycięzca konkursu mógł być tylko jeden. W 2023 roku 1. miejsce po raz kolejny zajęła Francja. Zoé Clauzure z piosenką Coeur otrzymała w sumie 228 punktów. 

Eurowizja Junior: zwycięskie występy 2012-2023. Który najlepszy? >>

Wszystko wskazuje na to, że Eurowizja Junior 2024 roku ponownie odbędzie się we Francji. Ostateczna decyzja w tej sprawie prawdopodobnie zapadnie w ciągu kilku tygodni. Przypominamy, że w historii Eurowizji Junior doszło już do sytuacji, w której konkurs został zorganizowany w tym samym kraju dwa razy pod rząd. Tym krajem była Polska. W 2018 roku konkurs zwyciężyła Roksana Węgiel z piosenką Anyone I Want To Be, a rok później 1. miejsce zajęła Viki Gabor z utworem Superhero.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama