Reklama
placeholder
News

Eurowizja Junior 2024: gospodarz już znany! Wiadomo gdzie odbędzie się konkurs

Eurowizja Junior 2024: gospodarz już znany! Wiadomo gdzie odbędzie się konkurs

fot. instagram.com/junioreurovisionofficial/

Reklama
Reklama
placeholder

Wyłoniono gospodarza 22. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Co ciekawe, tegorocznym organizatorem nie będzie zwycięskie państwo z poprzedniej edycji.

Eurowizja 2024: reprezentanci krajów. Ci artyści powalczą o zwycięstwo w konkursie [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] >>

Eurowizja Junior 2024: w jakim kraju się odbędzie?

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony konkursu, gospodarzem Eurowizji Junior 2024 została... Hiszpania. Rok wcześniej reprezentantka tego kraju, Sandra Valero, wykonała piosenkę Loviu i zdobyła łącznie 201 punktów, co zapewniło jej drugie miejsce. Przypominamy, że zeszłoroczną edycję konkursu wygrała Francuzka, Zoé Clauzure, a więc tradycyjnie w 2024 roku impreza powinna zostać zorganizowana w jej ojczyźnie. Francja jednak w ciągu ostatnich lat triumfowała dwa razy z rzędu, co prawdopodobnie było powodem zmiany gospodarza. Fani już od jakiegoś czasu domyślali się, że w tej kwestii powstaną pewne "roszady", głównie dlatego, że zwlekano z ogłoszeniem lokalizacji nadchodzącej edycji, a francuskie media nie informowały o szczegółach w tym temacie. 

Niektórzy internauci już wcześniej typowali Hiszpanię na gospodarza 22. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, z uwagi na to, że jej reprezentantka zajęła na podium drugie miejsce, a więc logicznie znajdowała się druga w "kolejce". Dokładna data i lokalizacja Eurowizji Junior 2024 nie są jeszcze znane. Konkurs odbędzie się w listopadzie lub grudniu.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama