Reklama
placeholder
News

Eurowizja Junior: najlepsze występy Polski. To one zgarnęły najwyższe miejsca

Eurowizja Junior: najlepsze występy Polski. To one zgarnęły najwyższe miejsca

fot. youtube: fragmenty filmów Junior Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się 26 listopada 2023 roku w Nicei na arenie Palais Nikaia. Tegoroczną reprezentantką Polski została 12-letnia Maja Krzyżewska. Polska już kilkukrotnie zgarnęła najwyższe miejsca w konkursie. Jak wyglądały najlepsze występy reprezentantów naszego kraju?

Podczas 21. edycji Eurowizji Junior Maja Krzyżewska reprezentuje nasz kraj z piosenką pod tytułem  z piosenką pod tytułem I Just Need A Friend. Utwór cieszy się sporym zainteresowaniem, a jego teledysk ma już ponad 384 tysiące wyświetleń. Na reprezentantkę Polski - podobnie jak na pozostałych 15 uczestników Eurowizji Junior 2023 - można głosować za pośrednictwem strony vote.junioreurovision.tv. O tym, które miejsce zajmie Maja Krzyżewska przekonamy się już 26 listopada 2023 roku około godziny 18:45. Przed poznaniem wyników Eurowizji Junior 2023 warto przypomnieć sobie najlepsze dotychczasowe występy Polski podczas konkursu. 

Eurowizja Junior 2023: te państwa wystąpią w tym roku. Jest też oficjalne logo konkursu >>

Eurowizja Junior 2023: pierwsze występy Polski 

Polska ma na swoim koncie liczne sukcesy na Eurowizji Junior. Reprezentantką naszego kraju w 1. edycji konkursu była Kasia Żurawik, która w 2003 roku zaprezentowała piosenkę pod tytułem Coś mnie nosi. Podobnie jak tegoroczna reprezentantka Polski - młoda wokalistka również miała wtedy 12 lat. Kasia Żurawik niestety znalazła się na ostatnim miejscu i otrzymała zaledwie trzy punkty od samej Białorusi. Rok później Polskę reprezentowała grupa KWADro z utworem Łap życie. Nasz kraj wtedy również znalazł się na ostatnim miejscu. Polska poradziła sobie znacznie lepiej, kiedy po długiej przerwie wzięła udział w konkursie w 2016 roku. Wtedy reprezentantką naszego kraju została Olivia Wieczorek z piosenką Nie Zapomnij. 14-latka zajęła 11. miejsce i otrzymała łącznie 60 punktów. 

Eurowizja dla dzieci 2023: transmisja. Gdzie i kiedy oglądać finał konkursu w tv i online? >>

Eurowizja Junior 2023: najlepsze występy Polski [WIDEO]

Pierwszy z najlepszych występów Polski na Eurowizji Junior miał miejsce w 2017 roku. Nasz kraj w konkursie reprezentowała wówczas 14-letnia Alicja Rega. Wokalistka zaśpiewała piosenkę pod tytułem Mój Dom i zajęła 8. miejsce. Tym samym została pierwszą reprezentantką Polski, która znalazła się wśród najlepszej dziesiątki uczestników konkursu. 

Historyczne zwycięstwo Polski na Eurowizji Junior miało miejsce w 2018 roku. To właśnie wtedy nasz kraj reprezentowała Roksana Węgiel, która jako pierwsza wygrała konkurs. Za wykonanie piosenki Anyone I want to be 14-latka otrzymała aż 215 punktów - w tym 79 od jurorów oraz 136 od widzów. Tym samym ustanowiła nowy rekord punktów. Rok później Polska odniosła kolejne zwycięstwo w konkursie. Sukces Roksany Węgiel powtórzyła 12-letnia Viki Gabor z piosenką Superhero12-latka otrzymała w sumie 278 punktów (166 od widzów i 112 od jurorów).

Do najlepszych występów Polski na Eurowizji Junior zalicza się również występ Sary James, która jako 13-latka wzięła udział w konkursie w 2021 roku i zaprezentowała utwór pod tytułem Somebody. Młoda wokalistka zajęła wówczas 2. miejsce w konkursie.

Występy Polski, które zgarnęły najwyższe miejsca na Eurowizji Junior, znajdziecie poniżej:

Eurowizja Junior 2018: Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be (1. miejsce)

 

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor - Superhero (1. miejsce)

 

Eurowizja Junior 2021: Sara James - Somebody (2. miejsce) 

 

 

Eurowizja Junior 2017: Alicja Rega - Mój dom (8. miejsce)

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama