News

Facebook wprowadza zmiany. Z Instagrama i Messengera znikną niektóre opcje

Facebook wprowadza zmiany. Z Instagrama i Messengera znikną niektóre opcje

Fot. Pixabay.com

Facebook wprowadza zmiany. Z Instagrama i Messengera znikną niektóre opcje. O jakie funkcje chodzi?  

YouTube 2020: podsumowanie. Jakie filmy i teledyski były najpopularniejsze w Polsce? >> 

Facebook zmienia Messengera i Instagram

Wkrótce użytkownicy Messengera i Instagrama z krajów Unii Europejskiej nie będą mogli korzystać z niektórych funkcji aplikacji. Facebook w ten sposób dostosowuje je do wymogów unijnej dyrektywy ePrivacy, która wchodzi w życie 21 grudnia 2020 roku.

Jak podają Wirtualne Media, rozporządzenie wprowadza wiele zmian w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych użytkowników, m.in. rozszerza definicję danych pochodzących z łączności elektronicznej o metadane, czyli informacje o użytkownikach końcowych, dane służące do śledzenia i zidentyfikowania źródła, miejsca łączności, lokalizację geograficzną, datę, godzinę, czas trwania i rodzaj łączności. Przy korzystaniu z internetu chodzi m.in. o pliki cookies.

EPrivacy zakłada, że użytkownik powinien wyrazić zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez dostawcę i móc w dowolnym momencie się z niej wycofać. Co pół roku powinien otrzymywać też informację z przypomnieniem o takiej możliwości.

Warto dodać, że Facebook zaleca korzystanie z Messengera w aplikacji na smartfonie.

Pornhub i RedTube usuwają swoje zasoby. Nawet 3/4 filmów zniknęło z serwisów porno >> 

Messenger i Instagram – jakie opcje znikną?

Na Messengerze przestaną działać m.in. sondy w czatach grupowych i ustawianie własnych pseudonimów dla profili znajomych. Instagram będzie dostępny bez części narzędzi w Stories i opcji przesyłania zdjęć z filtrami z rozszerzoną rzeczywistością w wiadomościach prywatnych. Już teraz w aplikacjach pojawia się komunikat, że te funkcje nie są dostępne i trwają prace nad ich przywróceniem.

Na razie nie wiadomo, które narzędzia zostaną wyłączone w związku z obowiązywaniem dyrektywy ePrivacy. W tej chwili są one usuwane stopniowo. Na pewno nie znikną podstawowe funkcje takie jak wiadomości tekstowe i połączenia głosowe.

Nadal ustalamy najlepszy sposób, żeby przywrócić te funkcjonalności. Potrzeba czasu, żeby je przebudować tak, aby działały sprawnie i zgodnie z nowymi regulacjami – cytują oświadczenie Facebooka Wirtualne Media.

WOŚP 2021 PRZEŁOŻONY! Jest nowa data finału >>

Dodatkowo Facebook zapowiedział, że „niektóre reklamy dotyczące wiadomości, targetowanie oraz grupy docelowe reklam emitowanych w Europie i z Europy będą niedostępne”.

Przypominamy, że dzięki Messengerowi, za pośrednictwem FUNBOTA i KIDSbota, możecie brać udział w naszych akcjach. Szczegółów szukajcie na naszej stronie internetowej w dziale Konkursy oraz w social mediach. :-) 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.