News

Facebook usunie lajkowanie postów? „Ta funkcja jest szkodliwa”

Facebook usunie lajkowanie postów? „Ta funkcja jest szkodliwa”

Fot. Wikimedia Commons/Simon3

Facebook usunie lajkowanie postów? Być może już niedługo na portalach społecznościowych nie będzie można korzystać z funkcji reakcji na post. O co dokładnie chodzi?

Facebook, Instagram i Messenger przestaną działać na tych telefonach! >> 

Facebook skasuje funkcję lajk? – powód

Funkcja reakcji to coś, co stało się wręcz symbolem portali społecznościowych. Jeśli nie chcemy komentować postów, wystarczy kliknąć przycisk i już mniej więcej wiadomo, co o nim myślimy. Okazuje się, że już niedługo Lajk i inne reakcje na posty mogą zniknąć z Facebooka.

Jak podają portale, pracownicy brytyjskiego Information Commissioner’s Office twierdzą, że przyciski na portalach społecznościowych zabierają zbyt dużo czasu. Funkcja reakcji na post ma być szkodliwa przede wszystkim dla osób, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia. To właśnie niepełnoletni użytkownicy Facebooka już wkrótce mogą stracić możliwość lajkowania treści na portalu.

Jak wygląda Czarna Dziura? Zobacz historyczne zdjęcia >> 

Pomysł jest dość ryzykowny, bo kontrola nad prawdziwym wiekiem użytkowników jest bardzo trudna. Zakładając konto na portalu społecznościowym każdy z nas ustawia sobie przecież dowolną datę urodzenia. Z łatwością możemy sobie więc dodać kilka lat. Być może jednak specjaliści dopracują funkcję logowania konta i Lajk dla młodszych osób zostanie skasowany.

Mówi się, że przyciski, które zabierają niepotrzebnie czas mają zniknąć również z Instagrama.

To dobry pomysł? 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.