News

Fame MMA chce odszkodowania od…13-latka! Kwota zapiera dech

Fame MMA chce odszkodowania od…13-latka! Kwota zapiera dech

Fot. Wikimedia Commons/Fame MMA

Fame MMA chce odszkodowania od 13-latka! To nie żart. Kwota, której domaga się federacja zapiera dech w piersiach. O co chodzi?

Fame MMA 6: Stifler już pewny! Z kim zawalczy? >> 

Pierwsza gala Fame MMA odbyła się w 2018 roku. Walki gwiazd, celebrytów i youtuberów stały się tak popularne, że 26 października mogliśmy oglądać już piątą odsłonę imprezy.

Bilety na Fame MMA, mimo wysokiej ceny, za każdym razem rozchodzą się jak świeże bułeczki. Wszyscy fani walk w oktagonie, którzy nie mogą zobaczyć pojedynków gwiazd na żywo, mają szansę obejrzeć je w internecie. Stream jest dostępny wyłącznie na oficjalnej stronie Fame MMA. Można go wykupić już za 19,99 złotych.

Chociaż stream online z Fame MMA jest dostępny tylko na oficjalnej stronie imprezy, nie brakuje fałszywych stron internetowych, które nieodpłatnie oferują oglądanie Fame MMA w domu. Dodajmy, że nielegalne streamowanie wydarzenia jest przestępstwem.

Fame MMA 5: skróty walk. Najlepsze momenty gali >> 

Fame MMA chce odszkodowania od 13-latka z zespołem Aspergera

Portale informują, że federacja Fame MMA domaga się 2,5 miliona odszkodowania od 13-letniego chłopca z zespołem Aspergera.  30 marca 2019 roku nastolatek prowadził nielegalną transmisję walk Fame MMA 3.

Jak podaje m.in. Onet rodzice nastolatka nie zgadzają się na żądania Fame MMA.

Problem polega na tym, że Aleksander ma zespół Aspergera (...) Jest to choroba w spektrum autyzmu. Oznacza to między innymi, że syn nie jest w stanie przewidywać konsekwencji swoich czynów, nie kalkuluje. Ma swój kanał na YouTube i prowadzenie go jest właściwie jedyną jego pasją, więc prawdopodobnie włączył tę retransmisję po to, żeby zaimponować internautom i zyskać popularność, bo na co dzień nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi sprawia mu olbrzymi kłopot – powiedział ojciec chłopca w rozmowie z dziennikarzami.

Linkiewicz i Godlewska – ile zarobiły na Fame MMA? >> 

Dodał również, że nie stać go na wypłatę tak ogromnego odszkodowania:

Jestem oficerem pożarnictwa, moja żona pracuje w branży hotelarskiej. Skąd mielibyśmy wziąć ponad dwa miliony złotych?

Tata pozwanego przez Fame MMA Aleksandra zauważył, że „faktyczny czas restreamu obejmował godzinę studia przed walką i pół godziny samej gali. Potem transmisja została zablokowana”. Dodał, że 13-latek często transmitował m.in. gry na swoim kanale na YouTube. Zawsze robił to pod okiem rodziców, jednak w dniu kiedy odbywała się gala Fame MMA 3, rodzice Aleksandra byli u znajomych.

Fame MMA 6: Kacper Blonsky kolejnym zawodnikiem! >> 

Do całej sprawy odniósł się Wojciech Gola – pomysłodawca Fame MMA:

(…) Nie chcę tu nikogo straszyć, ale to był restream na bardzo dużo osób (...) Masakra. Współczuję tylko rodzicom. Myślcie. Bo dlaczego rodzice mają cierpieć za wasze błędy? To jest najgorsze. (…) Współczuję temu chłopakowi, naprawdę. Czemu on nie pomyślał? Chłopie, ogarnij się (…) – cytuje wypowiedź Goli m.in. Onet.

Źródła podają, że Fame MMA zaproponowało rodzicom Aleksandra ugodę, czyli występ w edukacyjnym filmie, który miałby przestrzegać przed naśladowaniem nastolatka, jednak rodzice Olka na razie się na to nie zgodzili. Ich adwokat tłumaczy to tym, że treść ugody była „w wielu punktach niejasna”. Mimo wszystko rodzice Aleksandra mają nie wykluczać, że zdecydują się na ugodę i wystąpią w kampanii edukacyjnej. Mają to zrobić po ustaleniu wspólnych warunków, które uwzględnią wiek i stan zdrowia chłopca.

Myślicie, że organizatorzy Fame MMA powinni żądać takiego odszkodowania od nastolatka?  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

AND STILL!!! @dawid.malczynski wygrywa po raz kolejny 💪 #teammalczyński #famemma5 #famemma #mma #win #bocian

Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ewelona w 1 rundzie pokonuje Esmeraldę przez TKO! 💥❤️#teamewelona #famemma5 #famemma #mma

Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj