Reklama
placeholder
News

Fest Festival 2023 - nowe oświadczenie organizatora. ‘Decyzja (...) była przedwczesna’

Fest Festival 2023 - nowe oświadczenie organizatora. ‘Decyzja (...) była przedwczesna’

Fot. Instagram.com/fest_festival

Reklama
Reklama
placeholder

W piątek 4 sierpnia 2023 roku organizator FEST Festivalu poinformował, że impreza nie odbędzie się ze względu na problemy finansowe. Kilka dni po wydaniu oświadczenia organizator stwierdził, że decyzja była przedwczesna i odniósł się do zwrotu pieniędzy za bilety.

Bedoes 2115 i OKI zagrają darmowe koncerty za odwołany FEST Festival >>

Fest Festival 2023 -  organizator twierdzi, że decyzja o odwołaniu imprezy była przedwczesna

Na Fest Festivalu 2023, który miał odbyć się w Parku Śląskim, miały wystąpić gwiazdy takie jak Steve Angelo, Kasabian, Kalush Orchestra, The Chemical Brothers, Don Diablo,  Calum Scott oraz Peggy Gou. Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem długo wyczekiwanej imprezy w sieci pojawiła się informacja, że firma ochroniarska FOSA, która pracowała przy poprzednich edycjach imprezy, nie podpisała umowy z organizatorami. Rzecznik Urzędu Miejskiego w Chorzowie, Łukasz Adamczyk, potwierdził tę informację, twierdząc, że doszło do komplikacji związanych z zabezpieczeniem imprezy masowej. Niedługo potem organizator wydał na oficjalnym profilu festiwalu na Facebooku oświadczenie, w którym również przekazał, że wydarzenie się nie odbędzie:

Z ogromnym bólem serca musimy poinformować Was, że niestety w tym roku jesteśmy zmuszeni odwołać festiwal i nie będziemy mogli razem spędzić tych pięknych chwil w Parku Śląskim.

Sziget Festival 2023 – line up, artyści. W Budapeszcie wystąpi m.in. Billie Eilish >>

W środę 9 sierpnia 2023 roku organizator Fest Festivalu 2023 wydał nowe oświadczenie, w którym stwierdził, że decyzja o odwołaniu imprezy była przedwczesna. Zapewnił również, że wraz ze swoim zespołem robi wszystko, aby naprawić zaistniałą sytuację i zwrócić pieniądze za bilety:

Właśnie w tej chwili powinniśmy otwierać bramy festiwalu dla pierwszych gości tegorocznej edycji FESTa. Niestety, w tym roku nie będzie nam dane spotkać się w Parku Śląskim. Jesteśmy głęboko przejęci tym, że nie sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby naprawić zaistniałą sytuację i wziąć odpowiedzialność za nasze błędy. W związku z tym postanowiliśmy, że decyzja o upadłości była przedwczesna i przygotowujemy się do procesu restrukturyzacji, z nadzieją na odzyskanie Waszego wsparcia i zaufania. Podjęliśmy decyzję o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego - postępowania o zatwierdzenie układu, który ma doprowadzić do przywrócenia możliwości regulowania zobowiązań. Część z Was otrzymała już zwrot za bilety.

Organizator dodał, że osoby, które otrzymały odmowę zwrotu pieniędzy za bilety od portalu, na którym je kupili, powinni wypełnić formularz dostępny na TEJ stronie.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama