News

10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Freddiem Mercurym!

10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Freddiem Mercurym!

Gdyby żył Freddie Mercury obchodziłby dzisija 70. urodziny. Z tej okazji specjalnie dla Wasz przygotowaliśmy przegląd ciekawostek związanych z życiem  niezastapinoego, genialnego wokalisty zespołu Queen!

1)

Naprawdę nazywał się Farrokh Bulsara i urodził się 5 września 1946 roku w Stone Town na Zanzibarze. Zaczął używać zdrobnienia „Freddie” na chwilę przed przybyciem do Wielkiej Brytanii, a nazwiska „Mercury” w chwilę po uformowaniu się zespołu Queen.

2)

Mercury nie krył się z tym, że jest osobą biseksualną. Wokalista przez sześć lat związany był z Mary Austin.Po rozstaniu Mercury stworzył dla niej stanowisko we własnej firmie, został też ojcem chrzestnym jej syna, Rickiego. W swoim testamencie Mercury część majątku przepisał właśnie Mary Austin.

3)

1980 Freddie zmienia wizerunek: ścina włosy i zapuszcza wąsy, w tamtych czasach - znak rozpoznawalny gejów.

via GIPHY

4)

W 1985 roku wokalista związał się z irlandzkim fryzjerem Jimem Huttonem, z którym był do końca swojego życia. Hutton przez sześć lat mieszkał z Mercurym, a następnie opiekował się nim podczas choroby.

5)

Zanim Freddie zaczął śpiewać na poważnie, zdążył zdobyć dyplom z grafiki i projektowania.  Zarabiał wówczas jako sprzedawca w lumpeksie.

6)

Pomysłodawcą nazwy zespołu Queen jest Freddie Mercury. "Wymyśliłem nazwę Queen. To tylko nazwa, ale jest królewska i brzmi wspaniale. Lubię się otaczać wspaniałymi rzeczami" - tłumaczył później muzyk. Freddie zaprojektował także logo zepsołu. Inspiracją do jego stworzenia był herb brytyjskiej rodziny królewskiej.

 

7)

Mercury uwielbiał koty. Jego obsesja na ich punkcie była tak wielka, że często dzwonił do domu z trasy koncertowej by do nich pomówić. Jego wieloletnia przyjaciółka, Mary Austin, zwykła przystawiać do uszu zwierzaków słuchawkę, tak by mogły go posłuchać. Na albumie Innuendo znalazła się nawet piosenka "Delilah", która tytuł zawdzięcza ukochanej kotce piosenkarza.

8)

Freddie nigdy nie brał lekcji śpiewu. Skala jego głosu wynosiła 3,5 oktawy.

via GIPHY

9)

Freddie potwierdził, że jest nosicielem HIV i choruje na AIDS, dopiero na dzień przed śmiercią.

10)

Pogrzeb Freddiego był skromny, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Członkowie Queen nie byli w stanie powstrzymać łez. Prochy Freddiego wrzucono do Jeziora Genewskiego w Szwajcarii. Tam też (w Montreux) znajduje się jego pomnik.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.