News

Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. 10 rzeczy, których o nim nie wiedzieliście

Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. 10 rzeczy, których o nim nie wiedzieliście

fot. YouTube.com/Queen Official

30 lat temu, 24 listopada 1991 roku, w Londynie, zmarł Freddie Mercury. Tych rzeczy prawdopodobnie nie wiedzieliście o legendarnym artyście.

Grammy 2022 – nominacje. Justin Bieber, Ariana Grande, Billie Eilish, kto jeszcze? >>

Frieddie Mercury to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapisał się w historii muzyki jako charyzmatyczny lider zespołu Queen. To on był autorem takich przebojów jak Bohemian Rhapsody czy We Are the Champions.

Freddie Mercury odszedł w swoim domu Garden Lodge w Londynie na grzybicze zapalenie płuc związane z osłabieniem odporności wywołanym AIDS. Miał 45 lat.

W 2011 roku powstała formacja Queen + Adam Lambert. W 2015 roku zespół grał w Tauron Arenie Kraków.

W 2018 roku premierę miał film biograficzny Bohemian Rhapsody, który opowiada historię Queen oraz Freddiego Mercury’ego. Główną rolę zagrał Rami Malek.

Eurowizja Junior 2021: piosenki konkursowe. Która ma szansę na wygraną? >>

Freddie Mercury – ciekawostki

Urodził się 5 września 1946 roku na Zanzibarze jako Farrokh Bulsara. Wyjechał stamtąd jako 18-latek. Opuścił Zanzibar z rodziną ze względu na wojnę domową.

 

Uwielbiał huczne imprezy. Na jego 39. urodzinach w Monachium bawiło się 500 osób. Goście byli ubrani w czarno-białe kostiumy typu „drag”.

 

Był fanem gry w Scrabble i zbierania znaczków. Po jego śmierci kolekcja znalazła się w British Postal Museum.

 

Wokalista Queen kochał koty. W pewnym momencie miał ich 10. O jednym z nich napisał piosenkę Delilah.

 

Utwór Crazy Little Thing Called Love napisał w… wannie. Wena dopadła go w hotelu Hilton w Monachium.

 

Jego znakiem rozpoznawczym były m.in. wystające zęby. Mówił, że poza zębami jest idealny. Nie zdecydował się na korektę zgryzu, bo bał się, że to negatywnie wpłynie na jego możliwości wokalne. Żartował, że z Rodem Stewartem i Eltonem Johnem mógłby założyć zespół Hair, Nose & Teeth.

 

Miał czterooktawowy głos. W 2016 roku naukowcy ogłosili, że struny głosowe Freddiego Mercury’ego poruszały się o wiele szybciej niż u zwykłego człowieka.

 

Przez wiele lat był w związku  z Mary Austin. W wywiadach mówił o sobie, że jest biseksualny, deklarował się też jako gej. Swoim kochankom wręczał drogie prezenty. W 1985 roku związał się z fryzjerem Jimem Huttonem, z którym był do końca życia.

 

Freddie Mercury nie ma grobu. Urnę z prochami przejęła Mary Austin – przyjaciółka piosenkarza, która nigdy nie ujawniła, gdzie urna się znajduje. Krążą legendy, że prochy Mercury’ego zostały rozsypane nad Jeziorem Genewskim.

 

W 2016 roku asteroida 17473 otrzymała nazwę Freddiemercury. Odkryto ją w 1991 roku, czyli wtedy, kiedy Freddie Mercury zmarł.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.