News

Friz: skopiowano pomysł na program od youtubera? Jest reakcja

Friz: skopiowano pomysł na program od youtubera? Jest reakcja

fot. Instagram.com/frizoluszek

Kamper Polska to nowy program, który debiutuje w telewizji w styczniu 2023 roku. Pojawiły się komentarze, że format został skopiowany od Friza, który jakiś czas temu zrobił serię z kamperami. Nie brakowało też opinii, że to Friz mógł się zainspirować show, o którym „doszły go słuchy”. Karol Wiśniewski odniósł się do tego. 

Wujek Łuki prezesem Ekipa Holding. Poprzedni złożył rezygnację >>

Kamper Polska – program

Kamper Polska to reality show, w którym pięć par influencerów wyrusza kamperami w trasę po dzikich zakątkach Polski. Przez 10 odcinków widzowie mają śledzić, jak uczestnicy radzą sobie z ekstremalnymi zdaniami i niespodziewanymi sytuacjami. Nagroda dla najlepszego duetu może wynieść 100 tysięcy złotych.

O show opowiedział w swoim filmiku Konopskyy. Zwrócił uwagę, że nagroda w programie i w serii Friza jest taka sama oraz, że w obu przypadkach uczestnikami są influencerzy. Różnica to podróż po całej Polsce, a nie po całej Europie.

Friz – program z kamperami skopiowany? Komentarz Karola Wiśniewskiego

Konopskyy w wideo na YouTubie z 7 stycznia 2023 roku udostępnił odpowiedź jednego z uczestników programu na komentarz, że koncepcja została „ściągnięta” od Friza. Influencer napisał, że format był nagrywany „przed Frizem i to on pewnie się zainspirował”. Dodał, że na produkcje telewizyjne zawsze długo się czeka.

W wideo można zobaczyć też wpis od Marka Hoffmanna, czyli AdBustera, który stwierdził, że to najprawdopodobniej Friz skopiował telewizyjny pomysł.

Byłem na castingu do tego programu ROK TEMU. Wiele innych influencerów też dostało zaproszenia na casting. Potem temat programu (…) jakoś ucichł, wszyscy myśleli, że nie dojdzie do jego realizacji. I nagle bang, Friz robi identyczny format (…). Może to przypadek, nie wiem – czytamy.

Nowciax o relacji z Frizem. 'Mam do niego żal' >> 

Konopskyy napisał do Friza z prośbą o komentarz na ten temat. 

Friz odpowiedział, że jeśli telewizja odpowiedzialna z Kamper Polska chce, to on może im wymyślić „jakiś oryginalny i fajny format”, tyle że akurat dla tego nadawcy jest „BARDZO drogi”. 

A nasza produkcja? Pomysł z wyjazdem na kampery był wymyślony razem z wymyślaniem 4. sezonu Ekipy (sezon wyjazdowy), tj. na początku 2022. Wszystko wymyśliliśmy sami, natomiast wszystkie szczegóły oraz formę „wyścigu” – Wujas, tak, abym ja mógł brać udział nie wiedząc co nas czeka. On planował każdy dzień i wszystkie pomysły na zadania są jego, a z pomocą przy organizacji pomagała nam firma (…), która organizuje dużo abstrakcyjnych wyjazdów dla firm i nie tylko. Potem trwały przygotowania przez ok. 3-4 miesiące i w lipcu byliśmy gotowi na nagrywki, które odbyły się w sierpniu, a publik we wrześniu. Nie mamy swoich szpiegów – odpowiedział Karol Wiśniewski.

Cały film Konopskyyego jest dostępny tutaj >>.

 

fot. screen YouTube.com/Konopskyy 

fot. screen YouTube.com/Konopskyy 

fot. screen YouTube.com/Konopskyy 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.