News

Fryderyki 2019 stają się festiwalem i zmieniają miasto!

Fryderyki 2019 stają się festiwalem i zmieniają miasto!

Fot. Instagram.com/cojestgrane24

Już w marcu poznamy laureatów prestiżowej nagrody muzycznej – Fryderyki. W tym roku wydarzenie staje się festiwalem i zmienia swoją lokalizację. Ale to nie wszystkie niespodzianki, które przygotowano z okazji 25-lecia gali.

Koncerty 2019 w Polsce: kto wystąpi? >> 

Fryderyki 2019: data, gdzie się odbędzie

W tym roku najważniejsze nagrody polskiego przemysłu fonograficznego zostaną wręczone po raz 25. Wielkie święto muzyki odbędzie się 9, 10 i 12 marca 2019 roku. Po raz pierwszy impreza będzie organizowana nie w Warszawie, a w Katowicach. Jak podają media, to właśnie okrągły jubileusz plebiscytu skłonił organizatorów do odświeżenia formuły wydarzenia i zmiany miasta.

9 marca, w Narodowym Centrum Kongresowym, odbędzie się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć także w telewizji. Gala Muzyki Poważnej zaplanowana jest natomiast 3 dni później – 12 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Dla prawdziwych melomanów mamy dobrą wiadomość. Po raz pierwszy będzie można kupić bilety na uroczyste wręczenie muzycznych nagród! Sprzedaż ma ruszyć już wkrótce.

Orange Warsaw Festival. Znamy pierwszych artystów! >> 

Fryderyki 2019: festiwal

10 marca, także po raz pierwszy, zorganizowany zostanie festiwal, dopełniający uroczystości. Międzynarodowe Centrum Kongresowe zapowiada koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz cykl konferencji tematycznych z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów w dziedzinie muzyki – dziennikarzy, producentów, muzyków, menadżerów. Spotkania są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i osób po prostu interesujących się rynkiem muzycznym.

Fryderyki 2019: nominacje

W tym roku Fryderyki zostaną przyznane aż w 14, także nowych, kategoriach, m.in.: Nowe Wykonanie, Najlepsza Oprawa Graficzna, Muzyka Dziecięca czy Piosenka Poetycka, a nawet… Najlepszy Album Zagraniczny! O statuetkę powalczą m.in. Taco Hemingway, O.S.T.R., Dawid Podsiadło, Roksana Węgiel, Paweł Domagała i Lanberry, a nawet Lady Gaga i Paul McCourtney! Co więcej - na tegorocznej gali także publiczność przyzna swoją nagrodę. Laureaci w kategoriach Przebój Roku i Wydarzenie Muzyczne Roku zostaną wyłonieni na podstawie głosowania SMS.

Fryderyki 2019: kto został nominowany do nagrody? >> 

Już wiadomo, że Akademia przyzna także 3 Złote Fryderyki za całokształt twórczości. Statuetki powędrują do: Roberta Brylewskiego oraz zespołu Skaldowie (muzyka rozrywkowa), Wandy Warskiej (muzyka rozrywkowa) i Jacka Kasprzyka (muzyka poważna).

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.