Reklama
placeholder
News

FYRE Festival powróci? To 'najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła'

FYRE Festival powróci? To 'najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła'

fot. YouTube.com/Fyre Festival

Reklama
Reklama
placeholder

FYRE Festival był reklamowany jako luksusowy festiwal muzyczny, który miał się odbyć w weekendy 28-30 kwietnia i 5-7 maja 2017 roku na Bahamach. Impreza była promowana przez czołowych amerykańskich influencerów, w tym przez Kendall Jenner, Bellę Hadid i Emily Ratajkowski.

Po niecałej dobie na wyspie Great Exuma, wśród licznych problemów związanych z bezpieczeństwem, wyżywieniem, zakwaterowaniem i usługami medycznymi, goście opuścili wyspę, a festiwal został odwołany.

Główny organizator FYRE, Billy McFarland, 11 października 2018 roku został skazany na 6 lat więzienia. Został zwolniony z odbywania kary we wrześniu 2022 roku, a teraz przygotowuje się do drugiej edycji FYRE Festival.

Festiwal Trapeton Summer Bash ODWOŁANY 3 dni przed imprezą. Jest oświadczenie >>

FYRE Festival 2

Na swoich mediach społecznościowych Billy McFarland ogłosił, że sprzedaje bilety na kolejne wydarzenie. Dodał, że pierwsza partia biletów na FYRE Festival 2 została wyprzedana zaledwie dwa dni po wejściu do sprzedaży.

Fest Festival 2023 ODWOŁANY. Złe informacje zaledwie 5 dni przed imprezą >>

Na profilu na Instagramie Billy'ego McFarlanda pojawiło się również oświadczenie:

FYRE skupia ludzi z całego świata, którzy łączą siły, aby dokonać niemożliwego. Tym razem mamy niesamowite wsparcie.

McFarland oznajmił w nagraniu wideo, że kolejne wydarzenie odbędzie się na Karaibach pod koniec 2024 roku. Nie podał jeszcze dalszych szczegółów na temat występów muzycznych, dokładnej daty ani miejsca.

Fest Festival 2023: zwroty za bilety. Są problemy >>

FYRE Festival 2 - bilety

Jak podaje strona internetowa festiwalu, w nadchodzących rundach sprzedaży biletów będą one dostępne w cenie od 799 do 7999 dolarów.

Jak powiedział McFarland, całość przychodów ze sprzedaży biletów będzie przechowywana w depozycie do czasu ogłoszenia ostatecznej daty.

FYRE Festival - 2017

Według Departamentu Sprawiedliwości klienci i inwestorzy pierwszego FYRE Festival stracili ponad 26 milionów dolarów. Sam festiwal był tematem dwóch filmów dokumentalnych: Fyre: najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła Netflixa i Fyre Fraud serwisu Hulu.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama