Reklama
placeholder
News

Chłopak Gabby Pettito odnaleziony? Co się działo z Brianem Laundriem po śmierci blogerki?

Chłopak Gabby Pettito odnaleziony? Co się działo z Brianem Laundriem po śmierci blogerki?

fot. Instagram.com/gabspetito

Reklama
Reklama
placeholder

Nowe fakty w sprawie śmierci blogerki Gabby Pettito. Dotychczas opinię publiczną nurtowało, co stało się z chłopakiem dziewczyny, z którym podróżowała. Para chciała odwiedzić parki narodowe USA podczas wyprawy ze wschodniego wybrzeża na zachód. Z 23-letnim Brianem Laundriem od dłuższego czasu nie można było nawiązać kontaktu. Ostatnie doniesienia rzucają nowe światło na sprawę.

20 października na Florydzie w parku Myakkahatchee Creek znaleziono najpierw ubrania, a później ludzkie szczątki. Na miejsce wezwano służby.

Udali się tam również rodzice zaginionego, by potwierdzić, czy rozpoznają któreś ze znalezionych rzeczy. Wśród przedmiotów prawdopodobnie znajduje się notatnik należący do Briana Laundrie’ego.

Gabby Petito: przyczyna śmierci ustalona. Jak zginęła 22-latka? >>

Gabby Pettito – śmierć

22-letnia Gabby Pettito zginęła podczas podróży po Stanach Zjednoczonych ze swoim chłopakiem Brianem Laundriem.

Ostatnia aktywność blogerki w mediach społecznościowych miała miejsce 25 sierpnia. Bliscy poinformowali służby o jej zaginięciu 11 sierpnia. Wtedy rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę poszukiwania.

Ciało dziewczyny zostało odnalezione w amerykańskim Parku Narodowym Grand Teton  19 września 2021 roku. Koroner potwierdził, że została uduszona około 3-4 tygodnie wcześniej.

Głównym podejrzanym stał się jej chłopak, który dziwnie się zachowywał. 1 września wrócił sam do domu, gdzie od razu wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją. Kilkanaście dni później Brian Laundrie zniknął.

Brian Laundrie – znalezione szczątki

Podczas konferencji prasowej agent Federalnego Biura Śledczego Michael McPherson potwierdził informację o znalezieniu ludzkich szczątek wraz z rzeczami osobistymi, które mogły należeć do Briana Laundrie'ego. Ujawnił również, że odkrycia dokonano na obszarze, który wcześniej był zalany woda. Potwierdził, że na miejscu działają zespoły dochodzeniowe.

Rzecznik biura koronera odmówił komentarza w sprawie doniesień o odnalezieniu szczątków na terenie parku. 

Część parku Myakkahatchee Creek, gdzie zostały znalezione szczątki, została zamknięta dla zwiedzających. 

[AKTUALIZACJA, 22.10.2021]

Brian Laundrie nie żyje. FBI poinformowało, że zidentyfikowano szczątki 23-latka. Znaleziono też osobiste rzeczy mężczyzny, m.in. notatnik i plecak.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama