News

Gdzie jest burza? Radar burz pokaże gdzie się pojawią

Gdzie jest burza? Radar burz pokaże gdzie się pojawią

Fot. Pixabay.com

Gdzie jest burza? Radar burz pokaże gdzie pojawi się to zjawisko meteorologiczne. Jak śledzić burzę?

Pogoda na wakacje 2020. Czekają nas upały czy deszcze? >> 

W połowie czerwca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla niemal całej Polski. Wyjątek stanowiły województwa północno-wschodnie. Prognozowało się też opady deszczu, które miejscami mogły sięgać od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Porywy wiatru mogły wynosić nawet 90 kilometrów na godzinę.

Z czasem, dla województw mazowieckiego i lubelskiego, ostrzeżenie meteorologicze zostało podniesione do drugiego stopnia. Przewidywano wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm. Porywy wiatru mogły sięgać nawet 90 kilometrów na godzinę. Miejscami zapowiadano grad. 

Burze, również te gwałtowne, zapowiadane są też w lipcu 2020 roku. Jak czytamy na stronie fanipogody.pl, 1 lipca wyładowania mogą pojawić się na zachodzie i północy późnym popołudniem i wieczorem, a w nocy z 1 na 2 lipca też w innych rejonach kraju. 2 lipca 2020 burz możemy spodziewać się na południu, w centrum i na wschodzie. Lokalnie burze spowodują szkody.

1000 zł na wakacje czy bon 500+ dla dziecka – aktualne zasady, dla kogo i od kiedy? >>

Gdzie jest burza? Radar burz

„Gdzie jest burza?” – to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim internecie. Jeśli chcecie wiedzieć gdzie aktualnie mamy do czynienia z opadami i wyładowaniami atmosferycznymi, możecie to sprawdzić m.in. na tej stronie. Dodatkowo sytuację pogodową możecie kontrolować śledząc komunikaty publikowane w mediach społecznościowych IMGW lub na stronie internetowej meteo.imgw.pl.

Pamiętajcie, żeby w czasie burzy, w miarę możliwości, nie zostawać na zewnątrz, zwłaszcza na wzniesieniach lub w bliskiej odległości od wysokich punktów takich jak np. drzewa czy słupy. W czasie burzy powinniśmy ograniczyć też korzystanie m.in. z komputerów i telefonów komórkowych.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj