Reklama
placeholder
News

Go Sport zawiesił działalność do odwołania. Spółka 'została objęta sankcjami' [OŚWIADCZENIE]

Go Sport zawiesił działalność do odwołania. Spółka 'została objęta sankcjami' [OŚWIADCZENIE]

fot. Wikimedia Commons/Mickael Denet

Reklama
Reklama
placeholder

Działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego Go Sport Polska została zawieszona do odwołania. Na stronie internetowej marki pojawił się komunikat.

Ukraiński Burger w McDonald's. Część dochodu na cele charytatywne >> 

Go Sport zamyka sklepy 

Sklepy stacjonarne i sklep internetowy Go Sport zostały zamknięte w Polsce w środę, 27 kwietnia 2022 roku. Ma to związek z sankcjami gospodarczymi, którymi spółka Go Sport Polska została objęta 25 kwietnia.

W związku z trwającą wojną w Ukrainie, już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce. Proces sprzedaży jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie. Od samego początku Zarząd GO Sport Polska za priorytet stawiał sobie bezpieczeństwo blisko 500 pracowników oraz ich rodzin – zapewnienia im miejsc pracy oraz przyszłości. Na tym chcielibyśmy się skupić w najbliższym czasie.

Na razie możemy komunikować jedynie fakty dotyczące dalszego sposobu funkcjonowania GO Sport Polska na rynku. W kraju firma nie jest rentowna oraz nie przynosi korzyści finansowych obecnym właścicielom od samego momentu zakupu. Pensje, VAT i podatki są płacone w Polsce.

Na bieżąco będziemy informować o kolejnych działaniach podjętych w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia oraz związanych ze zmianami w strukturach właścicielskich możemy przeczytać w oświadczeniu firmy.

Twitter: Elon Musk przejmuje platformę. Ile zapłaci? >>

Serwis Wirtualne Media podaje, że firma Go Sport Polska została objęta wszystkimi czterema rodzajami sankcji, które obejmują:

  • zamrożenie wszystkich środków finansowych i zasobów gospodarczych,
  • zakaz udostępniania podmiotowi wpisanemu na listę lub na jego rzecz - bezpośrednio lub pośrednio - jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych,
  • zakaz świadomego i umyślnego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie środków wskazanych dwóch pierwszych punktach,
  • wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

Go Sport należał francuskiego właściciela, w 2019 roku rosyjska firma Sportmaster Operations z siedzibą w Singapurze odkupiła Go Sport Polska.

Pierwszy sklep Go Sport w Polsce został otwarty w 1999 roku.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama