Reklama
placeholder
News

Gwiazdka One Day: wyjątkowa impreza dla dzieci z domów dziecka ponownie w Energylandii. Kto wystąpi?

Gwiazdka One Day: wyjątkowa impreza dla dzieci z domów dziecka ponownie w Energylandii. Kto wystąpi?

fot. YouTube.com/Fundacja One Day

Reklama
Reklama
placeholder

Gwiazdka One Day powraca do Energylandii. Kolejny rok z rzędu w wyjątkowej imprezie weźmie udział ponad 1000 podopiecznych domów dziecka z kilkudziesięciu placówek w Polsce. Gwiazdka One Day odbywa się od 2014 roku. W tym roku przedsięwzięcie zaplanowano na 15 grudnia. Do największego parku rozrywki w Polsce Fundacja One Day zaprasza dzieci, młodzież, dyrektorów, opiekunów, całe placówki i darczyńców oraz partnerów.

Gwiazdka One Day to ogólnopolski dzień na rzecz dzieci z domów dziecka. Podczas wydarzenia najmłodsi nie tylko otrzymają podarunki od Świętego Mikołaja, ale również mogą skorzystać ze wszystkich rozrywek, jakie zapewnia Energylandia, w tym m.in. rollercoasterów, karuzel, lodowiska, czy ogrodów świateł. W programie znalazły się również jarmark bożonarodzeniowy oraz warsztaty.  

Gwiazdka One Day w Energylandii: kto wystąpi?

Podczas Gwiazdki One Day nie zabraknie również występów muzycznych przygotowanych przez artystów współpracujących z organizatorami. Dla zgromadzonych zaśpiewają Maria Sadowska i Magda Steczkowska. Wśród gości pojawią się także m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Edyta Herbuś, Grażyna Wolszczak czy Karolina Pisarek. 

Imprezę organizuje tradycyjnie Fundacja One Day, która jest organizacją pozarządową ze statutem OPP, która kompleksowo zajmuje się problematyką wsparcia psychologicznego i ukierunkowania młodzieży z pieczy zastępczej do wyboru przyszłego zawodu. 

Jak mówi o fundacji Monika Krzyżanowska, jej założycielka i prezeska:

Przez wiele lat naszym głównym celem jest wspieranie procesu usamodzielniania się podopiecznych z pieczy zastępczej. Chcemy, aby poprzez terapie, warsztaty, oraz inne projekty, takie jak One Day, poprawiali swoją pewność siebie i czuli, że są ważni oraz nie są sami. Mimo że przez wiele lat często myślą inaczej, zdajemy sobie sprawę, że przekonania można i należy zmienić. Jak głosi misja Fundacji One Day, jedno spotkanie, jedna myśl, jeden dzień może zmienić wszystko. Rozumiejąc to, pragniemy być tam dla nich w każdym kluczowym momencie. 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama