Reklama
placeholder
News

Przebrania na Halloween sprzed lat. Te zdjęcia mogą przerazić

Przebrania na Halloween sprzed lat. Te zdjęcia mogą przerazić

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

31 października w wielu krajach świata obchodzone jest Halloween. Choć zwyczaj ten kojarzy się głównie ze Stanami Zjednoczonymi, święto to ma coraz więcej zwolenników np. w Anglii. W Polsce równie zyskuje na popularności - najmłodsi chętnie przebierają się, by wspólnie wyruszyć po słodycze, a młodzież i dorośli chętnie wykorzystują tę okazję, organizując tematyczne imprezy. Choć typowe „straszne przebrania” czarownic, kościotrupów czy wampirów zostały nieco wyparte przez m.in. bohaterów filmów, seriali czy komiksów, to pierwsze halloweenowe stroje naprawdę mogły spowodować szybsze bicie serca ze strachu.

Halloween 2022: najlepsze przebrania gwiazd. Które najbardziej efektowne? >>

Przebrania na Halloween z przeszłości. Jak wyglądają na zdjęciach sprzed lat?

W tę jedną noc w roku dorośli i dzieci, aby m.in. uczcić pamięć tych, których już z nami nie ma, przyodziewają przeróżne, często mające na celu przerazić, stroje. Na przestrzeni lat eksperymentowano w tym temacie, próbując coraz to nowszych "sztuczek". We współczesnym świecie trendują kostiumy nawiązujące lub imitujące postaci z gier, filmów czy świata celebrytów. Do tego powstały nowe zawody, takie jak makijażystka czy charakteryzator, dzięki czemu ludzie wyspecjalizowali się w metamorfozach i coraz lepiej potrafią wiernie odwzorować dane osoby, zwierzę czy nawet przedmiot, za pomocą kosmetyków. Jak to wyglądało jeszcze przed wynalezieniem internetu, za czasów istnienia jedynie kreskówek w telewizji?

Kiedyś przebrania były bardzo proste i wbrew pozorom wtedy właśnie przerażały najbardziej. Maski o nieskomplikowanych wzorach, w których wydrążano dwa otwory na oczy, mogły nawiedzać w koszmarach. W momencie, gdy ogląda się je na pożółkłych, czarno-białych zdjęciach, efekt zdaje się podwajać.

Jak wyglądają przebrania halloweenowe współcześnie większość z Was wie, ale najciekawsze z nich również można znaleźć na tym samym profilu na Instagramie, na którym  zebrano ich „stare wersje”.

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama