News

Harry Potter: to wyszło na jaw już po zakończeniu serii!

Harry Potter: to wyszło na jaw już po zakończeniu serii!

Fot. YouTube.com/TrailersPlaygroundHD

Te szczegóły wyszły na jaw dopiero po zakończeniu serii przygód Harry'ego Pottera! Autorka na prośbę fanów zdradziła kilka ciekawostek. Ciekawe, które z nich znacie?

Pierwsza książka z serii przygód o młodym czarodzieju, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, została wydana w 1997 roku. Od premiery miją dokładnie 23 lata! Te siedem tomów, bo tyle liczy cała seria o Harrym Potterze, to do dzisiaj jedne z najchętniej kupowanych i czytanych książek. Na ich podstawie zostało zrealizowanie osiem filmów, które od razu stały się kinowymi hitami.

Oto kilka ciekawostek, którymi podzieliła się z fanami Rowling. Znaliście je?

Zmierzch: quiz dla prawdziwych fanów sagi! >>

Czy Hagrid potrafił wyczarować patronusa?

Wiele osób zastanawiało się czy jeden z największych wielbicieli magicznych zwierząt, Rubeus Hagrid, potrafił wyczarować patronusa. Choć jego różdżka została złamana kilka lat przed jego ukończeniem szkoły, to fani mieli nadzieję, że sympatyczny brodacz zdążył się nauczyć tego wyjątkowego zaklęcia. W końcu patronus przybierał formę zwierzęcia, które oddawało charakter rzucającego czar.

Niestety, J.K. Rowling musiała rozczarować fanów i odpowiedziała, że nikt nie wie jaki wygląd mógł przybrać patronus Hagrida, bo zbyt wcześnie zakończył swoją naukę w Hogwartcie.

Co naprawdę Dumbledore zobaczył w zwierciadle Ain Eingarp?

Zwierciadło Ain Eingarp prezentowało odbicie naszych największych pragnień. Zastanawialiście się kiedykolwiek co tak naprawdę dyrektor Hogwartu widział w lustrze? Autorka przyznała, że zwierciadło ukazywało rodzinę Dumbledore'a, która była w komplecie i żyła razem ze sobą w zgodzie.

Data urodzin Syriusza Blacka

Syriusz Black był dla wielu osób jedną z najbardziej ulubionych postaci w serii. Nic dziwnego, że fani chcieli wiedzieć jak najwięcej szczegółów na temat ojca chrzestnego Harry'ego.

J.K.Rowling wyjawiła, że Syriusz Black urodził się 3 listopada.

Harry Potter: gry na telefon, komputer i konsole. Znacie je? >>

Ojciec chrzestny Harry'ego to jeden z najbardziej uwielbianych bohaterów w całej serii. Fani Syriusza kochali go do tego stopnia, że zamęczali autorkę pytaniami o nawet najbardziej prozaiczne rzeczy. Jak chociażby data urodzenia Blacka. Autorka spełniła ich życzenie ujawniając, że Syriusz Black przyszedł na świat właśnie 3 listopada.

Do jakich domów trafili synowie Harry'ego i Ginny oraz Teddy Lupin?

Wiadomo, że James Syriusz trafił do Gryffindoru, Albus Severus do Slytherinu, a Teddy Lupin do Hufflepuffu.

Jak naprawdę nazywała się Jęcząca Marta?

Jęcząca Marta był jednym z najbardziej irytujących duchów w Hogwartcie. Dziewczyna padła ofiarą Bazyliszka. Przed śmiercią nazywała się Myrtle Elizabeth Warren.

Nielegalna torebka Hermiony

Pamiętacie torebkę Hermiony, w której można było zmieścić dosłownie wszystko? Tak się działo dzięki temu, że Hermiona znała pewne zaklęcie, które podlegało ścisłej kontroli ze strony Ministerstwa Magii. Okazuje się, że bohaterka złamała prawo, ponieważ nie była wpisana w ewidencji. Jak przyznała J.K. Rowling Hermiona nie poniosła konsekwencji, ponieważ uznano, że dzięki tej torebce dziewczyna "odegrała znaczącą rolę w pokonaniu najmroczniejszego czarnoksiężnika w dziejach".  

Harry Potter: powstał wirtualny escape room! Umiecie go przejść? >>

Jesteście fanami przygód Harry'ego Pottera?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Who needs a Valentine's date when you've got a best friend?

Post udostępniony przez Harry Potter Film (@harrypotterfilm)

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A bridge between the past and present.

Post udostępniony przez Harry Potter Film (@harrypotterfilm)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj