Reklama
placeholder
News

Ich Troje wystąpi na Pol'and'Rock Festiwal. Ta informacja wzbudziła emocje

Ich Troje wystąpi na Pol'and'Rock Festiwal. Ta informacja wzbudziła emocje

fot. materiały prasowe Polsat / Facebook: Jurek Owsiak

Reklama
Reklama
placeholder

Pol'and'Rock Festiwal 2024, znany również jako Najpiękniejszy Festiwal Świata, odbędzie się 1-3 sierpnia na lądowisku Czaplinek-Broczyno w Broczynie. 10 czerwca organizatorzy ogłosili, że jedną z gwiazd 30-tej edycji festiwalu, będzie zespół Ich Troje. W jego skład wchodzą Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Agata Buczkowska. Artyści pojawią się na Małej Scenie w sobotę 3 sierpnia. Nie wszyscy internauci ucieszyli się z tego powodu. 

Zespół Ich Troje od prawie 30 lat przyciąga na swoje koncerty tłumy fanów. Przypominamy, że wykonawcy hitów takich jak Zawsze z Tobą chciałbym być, A wszystko to, bo Ciebie kocham czy Powiedz przed laty podbili serca nawet jurorów na Eurowizji. Michał Wiśniewski w 2003 roku zgłosił się do legendarnego konkursu z piosenką pod tytułem Keine Grenzen/Żadnych Granic, która przyniosła mu 7. miejsce. Okazuje się, że mimo nieustannej popularności zespołu, jego udział w tegorocznym Pol'and'Rock'u nie przypadł do gustu niektórym festiwalowiczom. W obronie zespołu stanął sam Jurek Owsiak.

Michael Patrick Kelly dołącza do line up'u Pol'and' Rock Festival 2024! Kto jeszcze wystąpi? >>

Zespół Ich Troje podzielił fanów Pol'and'Rocka

Organizatorzy potwierdzili występ zespołu Ich Troje na profilu Pol'and'Rock Festiwalu na Facebooku. Wpis ten podzielił internautów. Niektórzy twierdzą, że zespół nie pasuje do klimatu festiwalu. Nie zabrakło również pozytywnych komentarzy. Festiwalowicze bardzo cieszą się, że będą mogli przenieść się do czasów młodości:

To jest Pol'and'Rock czy koncert na pikniku?

Nawet nie myślałam, że mogę tak entuzjastycznie zareagować na ogłoszenie takiego zespołu. No sentyment mnie złapał straszny. Fajnie. Ja tam się cieszę i będę się świetnie bawić.

Największe tłumy tam będą! Ich troje to nie tylko koncert to spektakl do każdego koncertu święte przygotowanie sceniczne.

Ja jestem zachwycona.

Gusta są różne, widzę że jedni są zachwyceni, drudzy zniesmaczeni i ja należę do tych drugich. 

Jezus!!!! Nawet nie macie pojęcia, jak się cieszę. Mówię serio, kocham ich troje, to całe moje dzieciństwo.

Niektórzy internauci nie kryli zaskoczenia samym faktem, że Ich Troje pojawi się na Pol'and'Rocku. Przypominamy, że w kwietniu 2024 roku stało się jasne, że zespół decyzją jury nie zakwalifikował się do udziału w koncertach półfinałowych. Michał Wiśniewski poinformował o tym na swoim profilu na Instagramie. Na nagraniu dla fanów powiedział:

Wysłaliśmy zgłoszenie. Zrobiliśmy to specjalnie dla was. To, że nie dostaliśmy się na ten festiwal i że nie wystąpimy, to jest prawo organizatora. Mogę powtórzyć tylko to, co mówię za każdym razem, kiedy nie grają nas stacje radiowe. Czasami jest tak, że to, że wy jeździcie na ten festiwal, nie oznacza, że większość sobie tego życzy.

Jurek Owsiak: legenda WOŚP i festiwalu Pol’and’Rock ma bardzo ciekawy życiorys. Co o nim wiadomo? >>

Tę sprawę w rozmowie z Plejadą skomentowała Aleksandra Rutkowska, czyli rzeczniczka prasowa festiwalu:

Zespół uczestniczył w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, jednak nie uzyskał uznania jury. Postawa, którą Michał Wiśniewski zaprezentował po ogłoszeniu wyników konkursu sprawiła jednak, że kapela otrzymała od Prezesa Zarządu WOŚP zaproszenie na Pol’and’Rock Festival.

Niedługo potem wpis odnośnie występu Ich Troje na swoim profilu na Facebooku opublikował sam Jurek Owsiak, który przyznał, że osobiście zaprosił zespół na tegoroczny festiwal:

Wielokrotnie w Fundacji wpływa się na zmianę mojej decyzji, czyli słuchamy muzyki, której często bym nie zaakceptował. Zresztą po line-upie wielu naszych edycji widać, że te zmiany i to bardzo mocne zaszły. Tym razem powiedziałem: "W życiu nie spotkałem się z tak niecodziennym podejściem do całej sytuacji. Skromność? Pokora? Sam nie wiem, jak to nazwać". W świecie artystów na najróżniejszych poziomach uprawianej sztuki jest to rzadkie, a wręcz nieistniejące zachowanie, pogodzenie się z decyzją. Nie dość, że propozycja Ich Troje odrzucona, to jeszcze Michał Wiśniewski na ten Festiwal wszystkich zaprasza i uznaje decyzję jury. I tutaj wykonałem gest już kilka tygodni temu. Osobiście zadzwoniłem do Michała i osobiście zaprosiłem go na Małą Scenę.

Czekacie na występ Ich Troje na Pol'and'Rock Festiwalu.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama