News

Imię dla dziecka jak nazwa mebla? Ikea przychodzi z pomocą rodzicom

Imię dla dziecka jak nazwa mebla? Ikea przychodzi z pomocą rodzicom

fot. Pixabay.com/Flickr.com

Firma Ikea postanowiła pomóc rodzicom, którzy nie wiedzą jakie imię dla dziecka wybrać. Stworzono katalog imion, które są jednocześnie nazwami mebli.

Najpopularniejsze imiona. Które dla chłopca i dla dziewczynki? >> 

Jakie imię dla dziecka? Ikea ma bank imion

W Norwegii aktualnie rodzi się dużo dzieci. Wyż demograficzny miał spowodować, że rodzice mają problem jakie imię wybrać dla swojej pociechy, żeby było oryginalne. Norweski oddział Ikea postanowił pomóc osobom oczekującym potomka i opracował bazę imion, które są też nazwami produktów, jakie trafiły do oferty słynnego sklepu. W banku imion jest aż 800 propozycji imion, więc jest w czym wybierać.

Produkty Ikea noszą swoje nazwy, a nie numery, od 1948 roku. Inspirowane są m.in. nazwami miast, wsi, archipelagów, rzek i jezior. Można jednak znaleźć też nazwy wywodzące się od imion, które są nadawane ludziom. Jedno z krzeseł nosiło np. nazwę Albert, a lampa nazywała się David.

Co Robert Lewandowski myśli o urodzie Niemek? Ale odpowiedź! >> 

Oprócz popularnych, nie tylko w Norwegii, imion, (Natalia, Adam, Maja), Ikea proponuje, żeby rodzice wybierali imiona, takie jak: Malm, Kivik,Trotten, Figge, Kajsa, Bo, Valborg czy Esbjorn. Na przykład Malm w Ikea to nazwa m.in. komody, Kivik to sofa, a Trotten – system do biura.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.