Reklama
placeholder
News

Jak wybrać modny i uniwersalny portfel?

Jak wybrać modny i uniwersalny portfel?

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

Nie da się ukryć, że portfel to akcesorium bez którego trudno się obejść. Zabieramy go niemal wszędzie, ponieważ oprócz pieniędzy nosimy w nim także wszelkie niezbędne dokumenty. To właśnie sprawia, że bardzo ważne jest, aby miał on dobrą jakość, był starannie wykonany i dobrze się prezentował. Istotną kwestią jest również funkcjonalność. Jeśli chcesz wiedzieć jak wybrać modny i uniwersalny portfel koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, w którym znalazło się kilka istotnych porad. 

Czym powinien charakteryzować się dobry portfel?

Kupując nową rzecz, w tym także portfel, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego wygląd, a dopiero później zastanawiamy się nad funkcjonalnością. Szukając odpowiedniego portfela skupmy się przede wszystkim na tym, aby był on funkcjonalny i pojemny. Warto wziąć pod uwagę, że muszą zmieścić się w nim nie tylko banknoty i bilon, ale także wszelkiego rodzaju karty kredytowe i lojalnościowe, a także pozostałe dokumenty - np. dowód osobisty. Jeśli chodzi natomiast o wygląd, należy dostosować go nie tylko do torebki, ale także do naszego stylu ubierania. Jeśli chcesz zachować elegancki wygląd, to Twój portfel powinien być klasyczny i zachowany w neutralnej kolorystyce. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się czerń, odcienie brązu i beżu, czy też granat. Przełamaniem stonowanych stylizacji może być natomiast portfel w nieco bardziej wyrazistym kolorze - np. różowy lub pomarańczowy. Wiele ciekawych modeli, zarówno tych stonowanych, jak i bardziej odważnych, znajdziesz np. na stronie MODIVO, gdzie dopasujesz też pozostałe części garderoby np. na stronie https://modivo.pl/c/kobiety/odziez/bluzki-i-koszule/bluzki znajdziesz wiele ciekawych koszul i bluzek.

Jaki rodzaj zapięcia powinien posiadać dobry portfel?

Oprócz pojemności, funkcjonalności i kolorystyki bardzo ważny jest także materiał, z jakiego wykonany został portfel. Oczywiście najbardziej elegancko będą prezentowały się modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, jak np. skórzane portfele damskie Guess. Odpowiedni materiał to nie tylko świetny wygląd, ale także gwarancja jakości i wytrzymałości. Ponadto, istotne jest zapięcie portfela. Panie częściej decydują się na portfel zapinany, a modele składane zazwyczaj wybierane są przez mężczyzn, którzy cenią sobie wygodę szybkiego otwierania. Zapinany portfel to przede wszystkim gwarancja tego, że przypadkowe niewielkie przedmioty, które znajdują się w naszej torebce, nagle nie przedostaną się do wnętrza portfela. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór zapięć - np. rzep, magnes, czy zamek błyskawiczny, a ich wybór powinien zależeć od indywidualnych preferencji.

Czy wielkość portfela ma znaczenie?

Panie często decydują się na zakup dużych modeli, z dodatkowymi przegródkami i zapięciami. Takie postępowanie spowodowane jest tym, że łatwiej przechowywać im różnego rodzaju karty - których klientki sklepów posiadają niekiedy naprawdę dużo. Portfel w dużym rozmiarze nie jest jednak dobrym rozwiązaniem, kiedy decydujemy się na wybór kopertówki lub innej małej torebki - wówczas może stanowić on problem. Czasem dobrym rozwiązaniem jest zakup dwóch wariantów - mniejszego i większego. Wówczas należy pamiętać jednak o tym, aby pilnować swoich dokumentów. 

 


art. sponsorowany

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama