News

Tych artystów słucha polska młodzież. Podano wyniki badań

Tych artystów słucha polska młodzież. Podano wyniki badań

fot. instagram.com

W grudniu 2018 roku Narodowe Centrum Kultury przeprowadziło badanie wśród młodzieży dotyczące opinii na temat sztuki i dziedzictwa narodowego. Wiele pytań dotyczyło słuchanej przez nich muzyki i dzięki temu wiemy już jacy wykonawcy są najbliżsi sercu polskiej młodzieży.

W sondażu (CAWI) wzięła udział grupa 2069 nastolatków reprezentatywna dla Polaków w wieku 12-17 lat – z badania wynika, że aż 99% młodych ludzi słucha muzyki. Najwięcej z nich deklaruje, że słucha popu (62%) oraz rapu/hip-hopu (59%). Częstym wyborem jest również muzyka dance (37%), rock (33%), disco polo (32%), muzyka filmowa (26%) oraz muzyka elektroniczna (21%).

Ulubieni wykonawcy polskiej młodzieży 2019

Największą popularnością wśród polskiej młodzieży cieszą się… Rihanna i Paluch! Ciekawy duet, prawda? ? Jakich jeszcze artystów wybrali ankietowani?

Paluch

Rihanna

Szpaku

Ariana Grande

Eminem

Quebonafide

Boys

Taco Hemingway

David Guetta

Bedoes

Michael Jackson

Lady Gaga

Ed Sheeran

Peja

Akcent

Popek

Reto

Alan Walker

Zenon Martyniuk

Kali

Ciekawostką jest z pewnością fakt, że w zestawieniu 20 ulubionych wykonawców młodzieży znalazł się nieżyjący już Michael Jackson, a także Peja, który szczyt popularności zaliczył kilkanaście lat temu.

Najpopularniejszy polski wokalista – Dawid Podsiadło – nie załapał się do pierwszej 20-stki tego wyjątkowego notowania. Artysta cieszy się większym zainteresowaniem dorosłych słuchaczy niż młodzieży do 17. roku życia.

Narodowe Centrum Kultury dowiodło również, że miejsce zamieszkania nie wpływa znacząco na wybór ulubionych artystów i głosy na te same osoby oddawali ankietowani zarówno z wielkich miast, jak i małych wsi.

Zgadzacie się z tą „Ulubioną 20”? ?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.