Reklama
placeholder
News

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Kompozytor miał 71 lat

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Kompozytor miał 71 lat

fot. Wikimedia Commons / Michał Nadolski

Reklama
Reklama
placeholder

Jan A.P. Kaczmarek zmarł w wieku 71 lat. Informację o śmierci kompozytora potwierdziła jego żona.

Jan A.P. Kaczmarek zdobył Oscara za swoje kompozycje do filmu Marzyciel w reżyserii Marca Forstera z 2004 roku. Kompozytor w ostatnich latach tworzył muzykę również do polskich produkcji takich jak Śmierć Zygielbojma z 2021 roku Magnezja, którą można było oglądać w kinach w 2022 roku. Jan A.P. Kaczmarek miał też okazję współpracować z twórcami takimi jak Agnieszka Holland czy Jerzy Kawalerowicz. Skomponował muzykę do Całkowitego zaćmienia oraz Quo Vadis.

Jacek Zieliński nie żyje. Współzałożyciel zespołu Skaldowie miał 77 lat >>

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje 

Informacja o jego śmierci Jana A.P. Kaczmarka obiegła media 21 maja 2024 roku. Polska Fundacja Muzyczna podzieliła się na swoim profilu na Facebooku oświadczeniem jego żony, czyli Aleksandry Twardowskiej-Kaczmarek:

Z ogromnym żalem i smutkiem przekazujemy informację, która przed momentem do nas dotarła: Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł mój mąż Jan A.P. Kaczmarek. Do końca był wojownikiem ufającym, że wyzdrowieje i będzie dzielił się swoją twórczością z nami… Czuwałam przy nim do końca. Zmarł otoczony miłością. Wartością, w którą wierzył najmocniej. 

Oni odeszli w 2023 roku. Te gwiazdy pożegnaliśmy >>

Polska Fundacja Muzyczna przekazała też, że o szczegółach na temat pogrzebu Jana A.P. Kaczmarka poinformują w najbliższym możliwym czasie.

Jan A.P. Kaczmarek - przyczyna śmierci

Jan A.P. Kaczmarek zmarł w wyniku długiej i ciężkiej choroby. Kompozytor od lat cierpiał na MSA, czyli poważną chorobę neurologiczną.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama