Mój profil
News

Jedziemy na Mundial – 4 najlepsze piosenki z poprzednich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej!

Jedziemy na Mundial – 4 najlepsze piosenki z poprzednich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej!

screen from instagram.com/kamilglik25

We wczorajszym meczu z Czarnogórą nasi piłkarze zapewnili sobie awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą w Rosji w 2018 roku. „Nasi” wygrali 4:2, ale rozgrywka była bardzo emocjonująca do ostatnich minut!

Polacy szybki zdobyli prowadzenie, a już w 16 minucie dzięki brawurowej akcji Kamila Grosickiego, polscy kibice świętowali wynik 2:0. Niestety w drugiej połowie meczu biało-czerwoni stracili chwilowo swoją czujność, co niestety stało się w brzemienne w skutkach. Po golach Mugošy i Tomasevica Czarnogóra wyrównała na 2:2, a w szeregach naszej drużyny i sztabu szkoleniowego pojawił się wielki niepokój, żeby nie powtórzyła się sytuacja z pamiętnego meczu naszej reprezentacji z Kazachstanem.

Chwilę później nasz król strzelców, Robert Lewandowski, pokazał przeciwnikom kto tu rządzi i poprawił wynik na 3:2, a dzięki samobójczej bramce Stojkovicia w 86 minucie, mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Polski.

Pomimo krótkiem chwili grozy, ten awans to zwieńczenie bardzo ciężkiej pracy, zarówno naszych piłkarzy, jak i całego sztabu szkoleniowego.

Nie możemy się już doczekać rozgrywek Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, więc przygotowaliśmy dla Was małe przypomnienie – 4 utwory, które wspierały nasza drużynę na MŚ w ostatnich kilkudziesięciu latach!

1. Shakira - Waka Waka

"Waka waka" to hymn MŚ z 2010 roku, których rozgrywki odbyły się na terytorium RPAPrzypuszcza się, że Shakira nagrywając "Waka Waka" wzorowała się na piosence "El negro no puede" grupy muzycznej Las Chicas del Can. W związku z tym została oskarżona o plagiat, a rozszczenia opiewały na niebagatelną sumę 11 milionów dolarów odszkodowania. 

2. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We Are One (Ole Ola)

"We are the one" to jeden z utworów promujących Mundial w Brazylii w 2014 roku. Utwór może się pochwalić wynikiem prawie 600 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

3. Carlos Santana, Wyclef Jean ft. Avicii - Dar Um Jeibo

Produkcja "Dar Um Jeibo" to druga piosenka, która promowała ostatni, brazylijski Mundial. Utwór został nawet zaprezentowany podczas ceremonii zamknięcia Mistrzostw Świata! Panowie nagrali również angielską wersję tego hitu - "We will find a way".

4. Ricky Martin - La Copa De La Vida

Hymn Mundialu 1998 rozgrywanego we Francji, porwał tłumy i do dzisiaj jest jedną z piosenek, które najbardziej kojarzą się z futbolem. Gorący kawałek dawał energetycznego kopa wszystkim piłkarzom i kibicom, a największe szczęście przyniósł gospodarzom rozgrywek, którzy zajęli 1 miejsce!

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA MAJĄ W SOBIE NAJWIĘCEJ EMOCJI, A 4FUN.TV MA STOSUNKOWO NAJWIĘCEJ MUZYKI!

Jak sądzicie, kto podejmie się przygotowania utworu, który poprowadzi naszą drużynę na Mistrzostwa Świata 2018? Dajcie nam znać!

Zobacz też
Komentarze: 0
Aby dodać komentarz Zaloguj