News

Jerzy Połomski: pogrzeb państwowy. Szczegóły pochówku artysty

Jerzy Połomski: pogrzeb państwowy. Szczegóły pochówku artysty

fot. Wikimedia Commons/Kinga Szafruga

Jerzy Połomski zmarł w poniedziałek 14 listopada 2022 roku, miał 89 lat.

Menadżerka artysty podała szczegóły pogrzebu.

Jerzy Połomski nie żyje. Legenda polskiej piosenki miała 89 lat >> 

Jerzy Połomski – pogrzeb

Pogrzeb Jerzego Połomskiego zaplanowano na 23 listopada. Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej w Bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu o godzinie 11.30.

Po mszy żałobnicy przejadą na Cmentarz Powązkowski (brama nr 2), gdzie o godzinie 13.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego w Alei Zasłużonych. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy – cytuje Violettę Lewandowską m.in. serwis tvn24.pl.

Wokalista zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie.

Jerzy Połomski ma spocząć w grobie swojej siostry Jadwigi Pająk, która zmarła w lipcu tego roku. Ciało artysty zostanie skremowane – podał Polsat News.

Aaron Carter – przyczyna śmierci. Kiedy będzie znana? >> 

Jerzy Połomski – przyczyna śmierci

Jerzy Połomski zmarł w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu – miała poinformować menadżerka piosenkarza na łamach Super Expressu.

Jerzy Połomski był jednym z najpopularniejszym polskich artystów lat 60. i 70. XX wieku. Wykonywał takie przeboje jak Bo z dziewczynami czy Cała sala śpiewa z nami.

W 2019 roku, z powodu problemów ze słuchem, Połomski zakończył karierę artystyczną. Od 2021 roku mieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.