News

Kto pisze piosenki Julii Wieniawie?

Kto pisze piosenki Julii Wieniawie?

fot. youtube.com/KayahTV

Kto pisze piosenki Julii Wieniawie? Okazuje się, że to popularna polska artystka!

Julia Wieniawa nie bez powodu jest jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu. Dziewczynę charakteryzuje nie tylko niesamowita pracowitość, ale także talent. Wieniawa jest aktorką, ale także wokalistką. Niedawno opublikowała nowy singiel SMRC, który szybko stał się hitem. Czy wiecie kto jest odpowiedzialny za ten utwór?

Julia Wieniawa z kolejnym sukcesem! Otrzymała wyjątkową nagrodę >>

Julia Wieniawa: kto pisze jej piosenki?

Najnowszy singiel SMRC szybko podbił serca internatów. Niedługo po publikacji zajął wysokie miejsce w Karcie na Czasie na YouTube. Wiele osób zachwycało się nie tylko wykonaniem Julii Wieniawy, ale także warstwą liryczną piosenki. Okazuje się, że utwór stworzyła inna popularna artystka.

Słowa do singla SMRC zostały stworzone przez Mery Spolsky, czyli Marię Żak. Wokalistkę możecie kojarzyć z takich hitowych piosenek jak Bigotka, Miło było Pana poznać czy FAK. Ponadto w ubiegłym roku Mery Spolsky była nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii „Album Roku Elektronika”. Jakiś czas temu piosenkarka wydała dobrze przyjęty przez fanów krążek Dekalog, na którym Spolsky wyjawia zbiór jej życiowych zasad.

Co ciekawe, to nie jest pierwsza muzyczna współpraca Julii Wieniawy z innymi artystami. Muzykę oraz słowa do jej popularnej piosenki Oddycham napisał Kacezet. Piotr Kozieradzki zdobył rozpoznawalność dzięki występom z zespołem Tabula Raza, a w latach 2011-2013 tworzył projekt KaCeZet & Fundamenty. Aktualnie zajmuje tworzeniem własnej muzyki, ale również wspierania wytwórnię muzyczną Gaja Hornby Records od strony produkcyjnej. Jej właścicielką jest Maragaret, z którą jest związany.

Julia Wieniawa i Antek Królikowski znów razem. Gdzie wystąpili? >>

Podoba Wam się nowa piosenka Julii Wieniawy?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🍊🍊🍊

Post udostępniony przez ❌MERY SPOLSKY❌ (@meryspolsky)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Seniorita Bigotka 🧩

Post udostępniony przez ❌MERY SPOLSKY❌ (@meryspolsky)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzięky, że słuchaliście ALFABETU SPOLSKY! 🖤🌿 AUUUUUUU

Post udostępniony przez ❌MERY SPOLSKY❌ (@meryspolsky)

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj