Reklama
placeholder
News

Mąż Justyny Kowalczyk zginął tragicznie. Kacper Tekieli miał 38 lat

Mąż Justyny Kowalczyk zginął tragicznie. Kacper Tekieli miał 38 lat

fot. instagram.com/kacpertekieli/

Reklama
Reklama
placeholder

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli zmarł podczas wspinaczki w Alpach.

Lil Keed nie żyje od miesięcy. Co było przyczyną śmierci 24-letniego rapera? >>

Kacper Tekieli nie żyje

Jak potwierdził portal dts24.pl (Dobry Tygodnik Sądecki ), 38-latek zmarł podczas wspinaczki górskiej. Śmierć potwierdziła również dyrekcja Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. 9 maja Kacper Tekieli poinformował w mediach społecznościowych, o tym, że udaje się na wyprawę w regiony Bishorn (4153 m), później Weissmies (4017 m) oraz Lagginhorn (4010 m). Rankiem w czwartek 18 maja oficjalnie potwierdzono śmierć Kacpra, który był nie tylko pasjonatem wspinaczek, ale i instruktorem wspinaczki sportowej. Tekieli spadł podczas zejścia lawiny, co było przyczyną śmierci. W trakcie wyprawy alpiniście przez pewien czas towarzyszyła żona - Justyna Kowalczyk, wraz z synem Hugo. Na razie nie podano więcej szczegółowych informacji o samym zdarzeniu. Ostatni post w mediach społecznościowych Kacper Tekieli opublikował przedwczoraj, czyli 16 maja. Zdjęcie jakie udostępnił przedstawiało przepełniony przedmiotami plecak na tle okna zasłoniętego chmurą śniegu. 

Justyna Kowalczyk w ciąży i bez koszulki na tle gór. "Wielki szacun" >>

Kacper Tekieli - kim był?

Kacper Tekieli był 38-letnim instruktorem wspinaczki posiadającym tytuł nadany przez Polski Związek Alpinizmu. W samych Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych. 13 listopada 2019 roku pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera, bez użycia liny, co doceniły media na całym świecie. Uzyskał tytuł magistra na studiach filozoficznych, a podczas ich trwania przeżył swoją pierwszą fascynację środowiskiem górskim. Alpinizmem zajął się profesjonalnie przeprowadzając się do Krakowa. 13 oraz 14 sierpnia 2020 roku w ciągu 37 godzin i 28 minut zdobył wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr, pobijając przy tym poprzedni rekord o ponad 11 godzin. Informacja o śmierci alpinisty wywołała wiele reakcji ze strony osób śledzących sukcesy Kacpra, portalów wspinaczkowych, mediów społecznościowych. Internauci składają rodzinie szczere kondolencje i wyrazy współczucia. 

Uśmiechnięty, uważny, emanujący spokojem i pozytywną energią, tytan treningu. Akceptował ryzyko – nie lubił, gdy mówiło się „uważaj na siebie” - informuje portal Wspinanie.pl

Kacper Tekieli - rodzina

Od 2020 roku Tekieli był w związku małżeńskim z polską biegaczką narciarską - Justyną Kowalczyk. Pobrali się w mieście, w którym urodził się Kacper, czyli Gdańsku. 40-letnia Justyna postanowiła posługiwać się nazwiskiem dwuczłonowym, za to Kacper zdecydował się pozostać przy swoim nazwisku. We wrześniu 2021 roku na świat przyszedł owoc ich miłości, syn Hugo. Justyna Kowalczyk wraz synem wybrali się w podróż do Szwajcarii razem z Kacprem Tekieli, dla którego wyprawa okazała się być tragiczna. 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama