Reklama
placeholder
News

Kanye West: 'Lubię Hitlera'. Raper szokuje coraz bardziej

Kanye West: 'Lubię Hitlera'. Raper szokuje coraz bardziej

fot. YouTube.com/Access

Reklama
Reklama
placeholder

Kanye West zszokował wypowiedziami na temat Adolfa Hitlera, nazistówi i Holokaustu. Raper zadeklarował, że lubi dyktatora III Rzeszy.

Kanye West w bluzie z Janem Pawłem II – jest oburzenie? >> 

Muzyk, znany też jako Ye, wystąpił w talk-show InfoWars popularyzatora teorii spiskowych Alexa Jonesa. W wywiadzie Kanye West twierdził, że Adolf Hitler miał „wiele pozytywnych cech”.

Kanye West chwali Hitlera

Dostrzegam wiele dobrych rzeczy w Hitlerze. Każdy człowiek ma wartości do zaoferowania, zwłaszcza Hitler. Lubię Hitlera – stwierdził.

Ten facet wynalazł autostrady i wynalazł ten sam mikrofon, którego używam jako muzyk. Nie można powiedzieć, że ten człowiek kiedykolwiek zrobił coś dobrego. Mam dość. Skończyłem z klasyfikacjami – dodał.

Zdaniem Kanyego Westa Holokaust ma nie być „tym, co się wydarzyło”. Miał sugerować istnienie „żydowskiego spisku” i to, że przyszły premier Izraela Benjamin Netanjahu chce porwać jego rodzinę.

Według doniesień, Kanye West podkreślał, że naziści „robili też dobre rzeczy” i zapewniał:

Kocham Żydów, ale kocham też nazistów.

Kanye West miliarderem dzięki zbiórkom fanów? Chyba nie osiągną celu >> 

Jak opisał Dziennik Gazeta Prawna, niedługo po emisji wywiadu w InfoWars, twitterowe konto Republikanów w komisji sprawiedliwości w Kongresie skasowało swój wpis: Kanye. Elon. Trump. Konto Kanyego Westa na Twitterze (@Kanye West) zostało zawieszone.

Przypomnijmy, że już wcześniej Ye został na jakiś czas zablokowany przez Twitter i Instagram za antysemickie i rasistowskie posty. Właśnie w odpowiedzi na nie współpracę z raperem miało zerwać wiele znanych marek – m.in. Adidas i Balenciaga.

W październiku 2022 roku było głośno o tym, że amerykański raper wystąpił na Paryskim Tygodniu Mody w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II i hasłem: White Lives Matter (Białe Życia Mają Znaczenie), które jest kojarzone z rasizmem.

Jakiś czas temu CNN miał dowiedzieć się od „kilku osób, które kiedyś były blisko Kanyego Westa”, że ten od dawna jest zafascynowany Adolfem Hitlerem. Kiedyś miał chcieć nawet nazwać album imieniem nazistowskiego przywódcy.

Pod koniec listopada 2022 roku Polska Agencja Prasowa podała, powołując się na portal Jerusalem Post, że Kanye West jest głównym kandydatem do tytułu „Antysemity roku”, przyznawanego przez organizację monitorującą zachowania antysemickie StopAntisemitism.

Screen wykorzystany do zdjęcia głównego artykułu pochodzi z kanału YouTube Access Hollywood.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama