News

Koronacja Karola III – data, szczegóły. Koncert koronacyjny i dodatkowy dzień wolnego

Koronacja Karola III – data, szczegóły. Koncert koronacyjny i dodatkowy dzień wolnego

fot. Instagram.com/theroyalfamily

Karol III został królem Wielkiej Brytanii po śmierci Elżbiety II we wrześniu 2022 roku. Jak będzie wyglądała koronacja Karola III? Pałac Buckingham podał szczegóły uroczystości.

Ich Wysokości Król i Królowa Małżonka mają nadzieję, że weekend koronacyjny będzie okazją do spędzenia czasu i świętowania z przyjaciółmi, rodzinami i społecznościami w Wielkiej Brytanii, Królestwach i Wspólnocie – przekazano w komunikacie.

Koronacja Karola III: dlaczego korona musi zostać poprawiona? >> 

Koronacja Karola III – data, harmonogram

Weekend koronacyjny potrwa od 6 do 8 maja.

Koronacja Jego Królewskiej Mości Króla Karola III i Jej Królewskiej Mości Królowej Małżonki Camilli odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim. Nabożeństwo odprawi arcybiskup Canterbury, Justin Welby.  

Król i Królowa Małżonka przybędą na miejsce koronacji w tzw. Królewskiej Procesji z Pałacu Buckingham. Po nabożeństwie odbędzie się tzw. Procesja Koronacyjna (z udziałem innych członków rodziny królewskiej) do Pałacu Buckingham.

W Pałacu Buckingham Król i Królowa Małżonka oraz pozostali członkowie rodu pojawią się na balkonie, żeby pozdrowić zgromadzonych.

Harry: rewelacje z nowej książki księcia. Odmrożony penis, historie o rodzinie i inne >> 

7 maja 2023 roku w zamku Windsor zaplanowano koncert koronacyjny, który będzie transmitowany przez brytyjską telewizję. W wydarzeniu mają wziąć udział „ikony muzyki i współczesne gwiazdy” oraz światowej klasy orkiestra i chór koronacyjny. Widowisku będą towarzyszyć inscenizacje, specjalne efekty oraz projekcje.

Podczas koncertu kultowe miejsca w Wielkiej Brytanii mają zostać oświetlone, ma odbyć się też specjalny pokaz dronów.

7 maja ma mieć miejsce też wielki lunch koronacyjny, podczas którego społeczność będzie zachęcana do wspólnego świętowania historycznej chwili.

Harry i Meghan: najbardziej zaskakujące wyznania pary w dokumencie Netflixa >>

8 maja 2023 roku mieszkańcy mają być zachęcani do zaangażowania się w wolontariat i podjęcia działań na rzecz lokalnej społeczności. 8 maja będzie dodatkowym dniem wolnym od pracy dla Brytyjczyków.

Koronacja Karola III – goście

Nie podano kto otrzyma zaproszenie na koronację. Nie wiadomo czy na uroczystości pojawią się Harry i Meghan – młodszy syn Karola III oraz jego żona.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.