Reklama
placeholder
News

Kate Bush – co dziś słychać u gwiazdy? Jej stary hit podbił listy przebojów dzięki Stranger Things

Kate Bush – co dziś słychać u gwiazdy? Jej stary hit podbił listy przebojów dzięki Stranger Things

fot. YouTube.com/KateBushMusic

Reklama
Reklama
placeholder

Kate Bush podbiła listy przebojów swoim hitem, który premierę miał… 37 lat temu. Wszystko dzięki serialowi Stranger Thinngs.

Stranger Things 4 – piosenki z serialu, soundtrack >> 

Stranger Things – soundtrack

4. sezon Stranger Things pojawił się na Netflixie 27 maja 2022 roku. Widzowie serialu usłyszeli w jednym z odcinków piosenkę Running Up That Hill Kate Bush. Singiel po wielu latach zyskał nowe życie i cieszy się ogromną popularnością na całym świecie – znalazł się m.in.  na 8. miejscu wśród 100 najpopularniejszych brytyjskich przebojów z 2022 roku i na szczycie najchętniej słuchanych utworów na iTunes.

Running Up That Hill Kate Bush pochodzi z płyty Hounds of Love.

Na początku utwór miał mieć tytuł A Deal with God, ale został zmieniony. Wytwórnia miała obawiać się, że nazwa nie spodoba się bardzo religijnym słuchaczom i trafi na czarną listę.

Kate Bush wydała oświadczenie i skomentowała sukces, jaki aktualnie odnosi jej piosenka Running Up That Hill.

Stranger Things: Kate Bush odniosła się do użycia jej piosenki w serialu. Autorka 'Running Up That Hill' wydała oświadczenie >> 

Kate Bush – kariera, piosenki, życie prywatne

Kate Bush właściwie nazywa się Catherine Bush. Mówi się, że tworzy muzykę „dla koneserów”.

Artystka debiutowała w 1978 roku singlem Wuthering Heights. Piosenka została zainspirowana powieścią Emily Bronte, Wichrowe Wzgórza. Wuthering Heights, Babooshka, The Man with the Child in His Eyes, King of the Mountain – to prawdopodobnie najbardziej znane piosenki Kate Bush.

Talent 63-letniej dzisiaj Kate Bush zrobił wrażenie na gitarzyście Pink Floyd. David Gilmour przedstawił piosenkarkę w wytwórni płytowej.

Wielkim sukcesem okazał się piąty album studyjny Kate Bush – Hounds of Love. Piosenkarka wydaje płyty rzadko, co ma być spowodowane jej perfekcjonizmem. W 2016 roku ukazał się ostatni krążek, Before the Dawn. 

Kate Bush dostała od królowej Elżbiety II Najwspanialszy Order Imperium Brytyjskiego za wybitny wkład włożony w rozwój muzyki.

Julia Kamińska wydała piosenkę. To debiutancki singiel aktorki >> 

Kate Bush urodziła syna w 1999 roku. Ojcem Alberta jest gitarzysta Danny McIntosh.

Kate Bush ma profil na Instagramie @katebushmusic, ale nie jest tam aktywna. Jej karierę można śledzić na stronie internetowej katebush.com.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama