News

Prodigy: przyczyny śmierci legendy muzyki electro, rave i drum'n'bass

Prodigy: przyczyny śmierci legendy muzyki electro, rave i drum'n'bass

fot. Getty Images/Bernd Mueller

Nie żyje Keith Flint z Prodigy. Frontman zespołu zmarł nagle w wieku 49 lat.

Portal The Sun i telewizja Sky News podali tę smutną informację, powołując się na rzecznika policji z Essex. Podobno Keith Flint został znaleziony martwy w swoim domu w Dunmow.

Zostaliśmy wezwani z powodu obaw o stan mężczyzny spod adresu w Brook Hill, North End, tuż po godzinie 8:10 w poniedziałek (…) Przybyliśmy na miejsce, gdzie – niestety – 49-letni mężczyzna został uznany za zmarłego – informują służby. Śmierć lidera Prodigy nie nosi podobno znamion udziału osób trzecich.

Przyczyny śmierci Keitha Flinta nie są jeszcze znane, ale będziemy Was informować na bieżąco o nowych informacjach w tej sprawie.

Keith Flint przed śmiercią przebywał w trasie koncertowej, którą grupa miała zakończyć w maju. 

[AKTUALIZACJA 5.03.2019]

Keith Flint popełnił samobójstwo. Śmierć frontmana The Prodigy potwierdzili członkowie zespołu na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

W najgłębszym szoku i smutku potwierdzamy śmierć naszego brata i najlepszego przyjaciela Keitha Flinta. Prawdziwy pionier, innowator i legenda. (...)

Liam Howlett również wyraził swój ból i na Instagramie The Prodigy pojawił się poruszający wpis.

Wiadomość jest prawdziwa. Nie mogę uwierzyć, że to piszę, ale nasz brat Keith sam odebrał sobie życie w ten weekend. Jestem w szoku i mocno wk***wiony, zmieszany i załamany.... r.i.p. bracie
Liam

[AKTUALIZACJA 12.03.2019]

Koronerzy podali do wiadomości publicznej pierwsze informacje po sekcji zwłok Keitha Flinta. Artysta popełnił samobójstwo poprzez powieszenie. 

 

 

Keith Flint - kim był?

Keith Flint urodził się 17 września 1969 roku w Redbridge w Anglii. Od 1990 roku był członkiem The Prodigy. W 2003 roku planował wydać również solowy krążek, ale nigdy się to nie stało - wraz z ukochanym zespołem wydał siedem bestsellerowych albumów studyjnych.

The Prodigy - legenda muzyki elektronicznej

Zespół Prodigy składa się z trzech pasjonatów muzyki elektronicznej - Keitha Flinta, Liama Howletta i Maxima Reality. W tym roku grupa świętowałaby 20-lecie działalności.

The Prodigy zmieniło oblicze elektronicznej sceny muzycznej lat 90. Do dzisiaj zespół uznawany jest za jednych z najważniejszych wykonawców tego gatunku. Artyści mają na swoim koncie takie przeboje jak Voodoo People, Breathe, Spitfire i Firestarter.

Ostatni album The Prodigy miał swoją premierę zaledwie kilka miesięcy temu. Album No Tourists, promowaney przez singiel Need Some1, pojawił się na półkach sklepów muzycznych w listopadzie 2018 roku.

Zmarły Keith Flint zaczynał swoją karierę w The Prodigy jako tancerz. Wokalistą został dopiero w 1996 roku. 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj