Reklama
placeholder
News

Koronawirus: kiedy wrócą koncerty i imprezy masowe? Rokowania są bardzo złe

Koronawirus: kiedy wrócą koncerty i imprezy masowe? Rokowania są bardzo złe

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Przez pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie odwołano m.in. koncerty i imprezy masowe. Kiedy wydarzenia będą mogły być na nowo organizowane? Niestety rokowania są bardzo złe.

Koronawirus: odwołane imprezy w Polsce i na świecie >> 

Koronawirus: odwołane koncerty i imprezy masowe

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano lub przełożono wiele imprez masowych na świecie, również w Polsce. Przypomnijmy, że 8 marca 2020 roku Główny Inspektorat Sanitarny zalecił odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, które mają odbywać w zamkniętych pomieszczeniach na terenie naszego kraju. Z kolei 10 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane.

W naszym kraju odwołano lub przeniesiono m.in. koncerty Quebonafide, Taco Hemingwaya i Sokoła oraz premierę filmu W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt. Z powodu pandemii koronawirusa przełożono także m.in. koncerty Nialla Horana i Harry’ego Stylesa, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji, Euro 2020 oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty PRZEŁOŻONE! >>

Koronawirus: kiedy koncerty i imprezy masowe będą mogły być organizowane?

Kiedy wrócą koncerty i inne imprezy masowe? Niestety doradca dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia twierdzi, że koncerty i inne imprezy z udziałem publiczności powinny być organizowane najwcześniej za 18 miesięcy. Jego zdaniem powrót do normalnego funkcjonowania po pandemii koronawirusa powinien być przeprowadzony etapowo. W ostatniej kolejności mają być przywrócone właśnie koncerty, imprezy sportowe i inne wydarzenia masowe.

Ponowny start gospodarki musi odbywać się etapami (…). Niektórzy mówili, że wydarzenia takie jak konferencje, koncerty czy imprezy sportowe wrócą w październiku 2020 roku. Nie wiem, skąd ten pomysł. Myślę, że to powinno zostać przywrócone na samym końcu. Realnie będzie to najwcześniej jesienią 2021 roku – powiedział doktor Ezekiel Emanuel w rozmowie z The New York Times.

Mamy jednak nadzieję, że koncerty i inne wydarzenia będą mogły być bezpiecznie organizowane wcześniej. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama