News

Kora: rok bez ikony polskiej muzyki

Kora: rok bez ikony polskiej muzyki

Wikimedia Commons/Mariusz Kubik

Kora, a właściwie Olga Sipowicz (po pierwszym mężu znana pod nazwiskiem Jackowska), zmarła 28 lipca 2018 roku. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową.

28 lipca 2019 roku obchodzimy pierwszą rocznicę śmierci legendarnej piosenkarki. Hity Maanamu z jej genialnym głosem podbijały serca Polaków przez dziesiątki lat. Zespół powstał w Krakowie w 1975 roku.

Kora wraz z zespołem Maanam ma na swoim koncie takie przeboje jak Cykady na cykladach, Krakowski spleen, Boskie Buenos i Szare miraże

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci wokalistki w niedzielę 28 lipca będziemy wspominać najlepsze hity Maanamu w 4FUN Gold. Oglądajcie program Nieśmiertelni w 4FUN Gold od 11:00!


Kora – rocznica śmierci

Kamil Sipowicz, mąż wokalistki, udzielił krótkiego wywiadu, w którym wspomniał ostatnie dni Kory.

Przez ostatni tydzień Kora już się nie komunikowała. Człowiek nawet nie wie, czy ta osoba, kiedy jest już nieświadoma, cierpi czy nie cierpi. Nie można tego wyczuć. Pani Magda, która w ostatnich tygodniach najbardziej zajmowała się Korą, twierdzi, że była bardzo szczęśliwa. Mówiła jej nawet, że wstydzi się tego, że czuje się szczęśliwa (...) Nie rozmawialiśmy o sprawach ostatecznych, czułem, że to nie byłoby dobre terapeutycznie. Kora pracowała, malowała, wiedziała, jak to się skończy, ale z drugiej strony była nadzieja. Był taki potworny moment, wracaliśmy ze szpitala z Gliwic, autem. Już wiedzieliśmy, że… To był koszmar. Ale wprost nigdy o tym nie mówiliśmy. Takie trochę oszukiwanie się. Świadomość ludzi umierających, moja matka miała to samo – powiedział Kamil Sipowicz. 

Charyzmatyczna wokalistka zespołu Maanam odeszła w wieku 67 lat.
 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj