News

Koronawirus w Polsce: co z koncertami Harry’ego Stylesa i trasą Quebonafide?

Koronawirus w Polsce: co z koncertami Harry’ego Stylesa i trasą Quebonafide?

Fot. Instagram.com/hestylesdaily/quebahombre

Koronawirus dotarł do Polski. Co z koncertami Harry’ego Stylesa i trasą Quebonafide, które mają odbyć się w naszym kraju?

Koronawirus w Polsce oficjalnie potwierdzony! Minister Zdrowia ma ważny apel >> 

Koronawirus: pierwszy potwierdzony przypadek w Polsce

W środę 4 marca 2020 roku na porannej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa. Przekazano, że chory mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec. Obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Jego stan określa się jako dobry.

Z kolei 2 marca Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną uczniów oraz wychowawców szkoły w Policach. Kwarantanna obejmuje około 200 osób i trwa do odwołania.

Przypomnijmy, że koronawirus  2019-nCoV dotarł do pozostałych części świata z chińskiego miasta Wahun. Na świecie odnotowano ponad 90 tysięcy przypadków zachorowań. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 3 tysiące osób, a wyleczonych jest ponad 45 tysięcy.

Koronawirus: imprezy w Polsce zostają odwołane! Oficjalny komunikat >> 

Koronawirus w Polsce: czy koncerty zostaną odwołane?

Z powodu epidemii koronawirusa na świecie odwołano lub przełożono wiele imprez masowych, m.in. skrócono obchody karnawału w Wenecji, przełożono marcowe fashion week, które miały się odbyć w Pekinie i Szanghaju, we Włoszech odwołano wiele meczów, a w Katowicach przeorganizowano imprezę esportową - Intel Extreme Masters. W wydarzeniu miało wziąć udział ok. 170 tysięcy osób, ale ostatecznie wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Przełożono także Mustache Yard Sale vol. 35 - Przebudzenie. 

W najbliższych miesiącach w Polsce ma odbyć się wiele imprez masowych, m.in. koncert Harry’ego Stylesa w Krakowie (10.05). W trasę koncertową wyrusza także Quebonafide. Raper planuje zagrać 7 koncertów. Według planu pierwszy ma odbyć się 1 kwietnia w Łodzi, a ostatni – 26 kwietnia w Gdańsku. Czy te wydarzenia zostaną odwołane? 

Jak podają portale, kilka dni temu Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce. Premier spotkał się z wojewodami i zlecił analizę wszystkich zaplanowanych wydarzeń. Decyzje o odwołaniu imprez masowych indywidualnie podejmują wojewodowie lub organizatorzy. O wszystkich zmianach w harmonogramie imprez, które mają odbyć się nie tylko w Polsce, lecz także na świecie będziemy Was informować na bieżąco.

Koncerty 2020 w Polsce. Taylor Swift, Harry Styles, Camila Cabello, kto jeszcze? [LISTA AKTUALIZOWANA] >> 

Koronawirus: jak się chronić przed zachorowaniem?

W walce z koronawirusem (i innymi wirusami) najskuteczniejsza jest odpowiednia higiena, przede wszystkim częste mycie rąk mydłem albo środkami antybakteryjnymi na bazie alkoholu, a także zachowywanie bezpiecznej odległości od ludzi, u których występują objawy przeziębienia. Pamiętajcie, że maseczki ochronne powinny nosić tylko osoby zarażone! Dla osób zdrowych taka maseczka może być siedliskiem bakterii i wirusów zbierając zanieczyszczenia.

Jeśli wystąpią u Was niepokojące objawy (kaszel, wysoka gorączka, duszności) nie zgłaszajcie się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, ale zadzwońcie do sanepidu lub udajcie się na najbliższy oddział zakaźny. W razie wątpliwości możecie skontaktować się z Polskim Narodowym Funduszem Zdrowia, który prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ROMANTIC PSYCHO preorder: https://www.queshop.pl/romanticpsycho

Post udostępniony przez QUEBONAFIDE (@quebahombre)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yes or nah?

Post udostępniony przez Harry Styles Daily Updates (@hestylesdaily)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.