Reklama
placeholder
News

Zakopane: impreza na Krupówkach. Polacy świętowali luzowanie obostrzeń [VIDEO]

Reklama
Reklama
placeholder


Kilkadziesiąt osób spontanicznie tańczyło do hitu Sławomira "Miłość w Zakopanem" - film nagrany 12 lutego 2021 r. na Krupówkach w Zakopanem stał się hitem sieci. Reakcje na radosną potańcówkę są różne: jedni zazdroszczą namiastki normalności, inni zdecydowanie krytykują bawiący się tłum za zbyt krótki dystans i brak maseczek. Jedno przyznać musimy, zabawa musiała być świetna i na pewno adekwatna do imprezowego wyposzczenia, a wideo szybko stało się viralem.

Niestety, policja ma na to zupełnie inne spojrzenie: "Na widok patrolu policji część z bawiących się osób rozeszła się, a na niektórych zostały nałożone mandaty w związku z gromadzeniem się i za brak maseczek". Ale to nie wszystko, co spotkało mundurowych stolicy Tatr w pierwszych godzinach otwarcia hoteli i stoków po 1,5-miesięczny głębszym lockdownie, a pamiętajmy, że w Zakopanem jednocześnie trwa konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. 

- Odbierają sobie zaległy sylwester - zauważają internauci.
- Jakby im otworzyli restauracje to bawiliby się w środku - kontruje inny komentujący.

Hotele, stoki, baseny otwarte - od kiedy i na jakich zasadach? >>

Jednak, według zakopiańskiej policji, winy należy upatrywać nie tylko w tęsknocie za wolnością, ale i w alkoholu:

"Poluzowanie obostrzeń spowodowało prawdziwy napływ turystów pod Tatry. Skutkowało to tym, że noc z piątku na sobotę była bardzo ciężka dla policjantów. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z przyjezdnymi. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było wprost zbierać z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach. Do charakterystycznego zdarzenia doszło na Krupówkach, gdzie około 22. tłum kilkudziesięciu osób ludzi zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć.Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe i interwencje na stacjach paliw. Zatrzymaliśmy osobę z narkotykami oraz kierowcę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Poszukiwaliśmy desperata, który chciał targnąć się na własne życie. Kolejna „ciekawa” noc przed nami. Będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia"

Niespokojna noc pod Tatrami Interwencje w hotelach i pensjonatach, awantury i bójki uliczne, nietrzeźwi zbierani z...

Opublikowany przez Policja Zakopane Sobota, 13 lutego 2021

Zobaczcie hitowe wideo. Autor potwierdza, że nagrał je 12 lutego, jednak podobnych relacji z Krupówek jest w sieci więcej. W Zakopanem ludzi jest dużo i korzystają z zimy. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama