News

Nirvana: gitara Kurta Cobaina z klipu Smells Like Teen Spirit sprzedana! Za ile?

Nirvana: gitara Kurta Cobaina z klipu Smells Like Teen Spirit sprzedana! Za ile?

youtube.com/Nirvana

Nirvana to jeden z najbardziej kultowych i szanowanych zespołów w historii muzyki, a wizerunek lidera, Kurta Cobaina, możemy do dziś oglądać m.in. na koszulkach tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że gdy na aukcji w Nowym Jorku została wystawiona jego gitara z teledysku do Smells Like Teen Spirit, wzbudziła niemałe zainteresowanie.

Dzień Matki 2022: życzenia dla mamy >>

Kurt Cobain - gitara sprzedana

Charakterystyczna niebieska gitara Fender Mustang została wystawiona na aukcji w Nowym Jorku. Właściciel wiedział, że posiada kultowy przedmiot i ostrzył sobie zęby na duże pieniądze: około milion dolarów. Cena, za jaką instrument został sprzedany, przeszła jednak jego najśmielsze oczekiwania. Gitara Kurta Cobaina została sprzedana za 4 miliony dolarów!

Nowym posiadaczem legendarnego "wiosła" został miliarder Jim Irsay, właściciel i dyrektor generalny drużyny NFL Indianapolis Colts. Część kwoty, którą mężczyzna zapłacił, ma trafić na konto założonej przez niego fundacji działającej na rzecz zdrowia psychicznego.

Jestem podekscytowany zachowaniem i ochroną kolejnego elementu amerykańskiej kultury, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na świat. Fakt, że część dochodów zostanie przeznaczona na nasze wysiłki mające na celu usunięcie piętna zdrowia psychicznego, czyni to przejęcie jeszcze bardziej wyjątkowym dla mnie - powiedział nowy właściciel kultowego instrumentu.

Billie Eilish ma zespół Tourette'a. Udzieliła wyjątkowego wywiadu i opowiedziała o chorobie >>

Kurt Cobain - sprzedane gitary. Cena

Co ciekawe, nie jest to najdroższa gitara Kurta Cobaina, jaka została sprzedana. W 2020 roku na aukcji w Los Angeles wylicytowano model 959 Martin D-18E, na którym lider zespołu Nirvana grał podczas akustycznego koncertu w 1993 roku. Instrument został sprzedany za 6 milionów dolarów. 

 

 

 źródło: youtube.com/Nirvana

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.