News

Lady Gaga: hakerzy wykradli jej dane! Co wypłynęło?

Lady Gaga: hakerzy wykradli jej dane! Co wypłynęło?

Fot. Instagram.com/ladygaga

Hakerzy wykradli dane Lady Gagi oraz innych gwiazd i żądają za nie ponad 40 milionów dolarów! Co wypłynęło?

Justin Bieber wolałby czekać z seksem do ślubu >>  

Kancelaria prawna gwiazd zaatakowana przez hakerów

Jak podają portale, 7 maja 2020 roku hakerzy przejęli dane nowojorskiej kancelarii prawnej, która reprezentuje m.in. Madonnę i Lady Gagę. Mówi się, że cyberprzestępcy należą do grupy Revil lub Sodinokibi i żądają za zwrócenie skradzionych informacji dziesiątek milionów dolarów. Na początku kwota okupu wynosiła 21 milionów dolarów, jednak teraz mówi się o tym, że wzrosła do… 42 milionów dolarów!

Co trafiło do rąk hakerów? Jak informuje m.in. serwis Antyweb, chodzi o 756 GB danych, w tym osobistą korespondencję, numery telefonów i adresy e-mail gwiazd. Mówi się, że hakerzy posiadają m.in. informacje na temat budżetów przeznaczonych na płyty oraz szczegółów kontraktów Lady Gagi. Do internetu miały też trafić screeny  umów Madonny. Według informacji przekazywanych przez media, hakerzy próbowali już udostępnić 1 GB skradzionych danych w serwisie Mega, ale ich konto zostało szybko zablokowane.

Były piłkarz Barcelony pokazał kochankę na InstaStory >>

Jakiś czas temu firma Grubman Shire Meiselas & Sacks wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że „padła ofiarą cyberataku”.

Możemy potwierdzić, że padliśmy ofiarą cyberataku. Powiadomiliśmy o tym naszych klientów i naszych pracowników. Zatrudniliśmy światowych ekspertów specjalizujących się w tej dziedzinie i pracujemy przez całą dobę, aby rozwiązać te problemy – cytuje jego tekst m.in. engadget.com.

Przedstawiciele kancelarii Grubman Shire Meiselas & Sacks poinformowali, że nie będą negocjować z hakerami.

Zostaliśmy poinformowani przez ekspertów i FBI, że negocjowanie z terrorystami lub płacenie okupu stanowi naruszenie federalnego prawa karnego. Nawet gdyby zapłacono ogromne okupy, przestępcy i tak często publikują dane z wykradzionych dokumentów – dodała w oświadczenia kancelaria prawna.

Wygrał milion. Przez pół roku się po niego nie zgłosił >>

To nie wszystko. Podaje się, że przestępcy planują udostępnić też wykradzione informacje na temat Donalda Trumpa. Co ciekawe, prezydent USA nigdy nie był klientem kancelarii Grubman Shire Meiselas & Sacks, która padła ofiarą hakerów.

Jak czytamy na stronie variety.com, hakerzy przejęli nie tylko dane Lady Gagi, Madonny i Donalda Trumpa, lecz także Nicki Minaj, Bruce’a Springsteena, Mary J. Blige’a, Elli Mai, Christiny Aguilery, Mariah Carey, Cama Newtona, Bette’a Midlera, Jessici Simpson, Priyanki Chopry, Idiny Menzel i Runa DMC.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you @tiffanyandco for the beautiful jewelry 💋 📸 @kevinmazur @gettyentertainment

Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤘 #HAUSOFMETALHEAD 🤘 @hauslabs @amazon

Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wearing @tiffanyandco ✨ #GRAMMYs

Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.