Reklama
placeholder
News

Lady Gaga powołana do kierowania komisją prezydencką. Co będzie robiła?

Lady Gaga powołana do kierowania komisją prezydencką. Co będzie robiła?

Fot. Wikimedia Commons/Nicole Alexander

Reklama
Reklama
placeholder

W ubiegłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił, że mianuje Lady Gagę na współprzewodniczącą Prezydenckiego Komitetu ds. Sztuki i Nauk Humanistycznych.

Komitet został założony w 1982 roku przez Ronalda Reagana, doradza prezydentowi i innym najwyższym urzędnikom w zakresie polityki kulturalnej.

Według Białego Domu komitet składa się z członków, wśród których znajdują się wybitni artyści, uczeni i filantropi, którzy wykazali się poważnym zaangażowaniem w sztukę i nauki humanistyczne. Lady Gaga ze swoimi sukcesami zdecydowanie pasuje do tego opisu.

Lady Gaga napisała te hity dla innych gwiazd. Które i dla kogo? >>

Lady Gaga śpiewała hymn narodowy podczas inauguracji Joe Bidena w 2021 roku, a wcześniej współpracowała z nim, gdy był wiceprezydentem, przy kampanii w sprawie obrony przed napaściami seksualnymi na kampusach uniwersyteckich.

Lady Gaga - kto jeszcze w komisji prezydenckiej?

Gaga nie była jedyną znaną osobą powołaną na członka tej komisji. Dołączyli do niej również George Clooney, Shonda Rhimes, Kerry Washington, Jennifer Garner, Troy Kotsur i Jon Batiste.

Gaga będzie współprzewodniczącą razem z Bruce'em Cohenem, nagrodzonym Oscarem producentem filmów takich jak American Beauty, Milk i Poradnik pozytywnego myślenia.

Zgodnie z tradycją honorową przewodniczącą będzie pierwsza dama Jill Biden.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama