Reklama
placeholder
News

Ekstremalnie gorące lato 2024. Ta prognoza długoterminowa na wakacje aż przeraża

Ekstremalnie gorące lato 2024. Ta prognoza długoterminowa na wakacje aż przeraża

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Niewykluczone, że lato 2024 będzie najcieplejszy w historii pomiarów meteorologicznych. Na jaką pogodę powinniśmy się przygotować?

Długoterminowa prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) momentami aż przeraża. W każdym z letnich miesięcy temperatury mają przekroczyć średnie z lat 1991-2020. Oznacza to, że w wakacje minimalna temperatura w wielu miejscach w Polsce może wynosić nawet 30 stopni Celsjusza. Przypominamy, że przy takiej pogodzie należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie. Bardzo ważna jest też odpowiednia ochrona przed słońcem. Jeśli planujecie urlop np. nad morzem, pamiętajcie o kremie z filtrem oraz czapkach lub kapeluszach. Dobrym pomysłem będzie też unikanie słońca od 10:00 do 17:00. Zazwyczaj to właśnie te pory dnia są najgorętsze.

Niedziele handlowe w czerwcu 2024 i przez całe wakacje. Te dni można rozplanować na zakupy >>

Prognoza pogody na lato 2024

Poniżej znajdziecie obecną prognozę pogody na letnie miesiące. Warto wspomnieć, że temperatury mogą jeszcze ulec zmianie. 

Pogoda czerwiec 2024

Czerwiec 2024 zapowiada się naprawdę gorąco. Wysokie temperatury zaczną występować już na początku miesiąca. Meteorolodzy przewidują, że w czerwcu temperatura w ciągu dnia ma wynosić minimum 30 stopni Celsjusza, a termometry mogą wskazać nawet 35 stopni Celsjusza. Temperatura ma utrzymywać się powyżej normy przez cały miesiąc. Meteorolodzy ustalili też, że w czerwcu należy spodziewać się dość upalnych nocy z temperaturami, które nie powinny spaść poniżej 20 stopni Celsjusza. Czerwiec - w porównaniu od pozostałych letnich miesięcy - zapowiada się szczególnie deszczowo. Wtedy też w całej Polsce powinniśmy spodziewać się największej ilości burz.

Pogoda lipiec 2024

Jeśli planujecie urlop w lipcu, powinniście przygotować się na szczególnie wysokie temperatury. Meteorolodzy IMGW przewidują, że w tym miesiącu w całej Polsce temperatura nie tylko będzie utrzymywać się powyżej normy, ale też będzie jeszcze wyższa, jak w czerwcu. Na szczególe upały powinni przygotować się mieszkańcy miejscowości w centralnej i południowej Polsce, gdzie temperatury mogą przekraczać 30 stopni Celsjusza przez cały miesiąc. W lipcu również są prognozowane opady deszczu, których ilość - podobnie jak w czerwcu - nie będzie powyżej normy.

Gdzie nad Bałtyk pojechać z dziećmi? Poznajcie najlepsze miejsca nad polskim morzem >>

Pogoda sierpień 2024

Choć w sierpniu ma być nieco chłodniej, jak w lipcu, temperatury w całym kraju wciąż mają utrzymywać się powyżej normy. Przez cały miesiąc ma ona utrzymywać się powyżej 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej zapowiada się druga połowa sierpnia. W tym miesiącu mogą wystąpić też opady deszczu, które również nie powinny przekraczać normy. 

Pogoda wrzesień 2024

We wrześniu pogoda powinna wrócić do normy. Oznacza to, że temperatury w całej Polsce powinny znacznie spaść i utrzymywać się w granicach od 16 do 25 stopni. Ilość opadów deszczu też ma utrzymywać się w normie. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama