News

Lewis Capaldi ma zespół Tourette'a, tiki pojawiły się na koncercie. Fani dośpiewali za niego piosenkę

Lewis Capaldi ma zespół Tourette'a, tiki pojawiły się na koncercie. Fani dośpiewali za niego piosenkę

fot. Alexandra Gavillet/materiały prasowe universalmusic.pl

Lewis Capaldi ma zespół Tourette’a o czym poinformował w 2022 roku. Niedawno wokalista grał koncert we Frankfurcie, a podczas występu schorzenie dało o sobie znać. Fani śpiewali piosenkę za Lewisa Capaldiego.

Joe Biden – utwór Coldplay ma specjalne znaczenie >>

Lewis Capaldi – fani pomogli mu na koncercie

Lewis Capaldi wykonywał swój przebój Someone You Loved, kiedy zaczął mieć tiki, które trudno mu było opanować. 26-letni artysta nie mógł śpiewać. Z pomocą przyszli mu słuchacze, którzy kontynuowali piosenkę za niego.

Jak czytamy w washingtonpost.com, Lewis Capaldi we wrześniu 2022 roku ujawnił, że dowiedział się, że zdiagnozowano u niego zespół Tourette’a. Po spotkaniach z nim, wiele ludzi miało myśleć, że drgawki są spowodowane braniem narkotyków. Jakiś czas temu piosenkarzowi podano botoks, który miał powstrzymać drżenie.

W czasie jednego z koncertów, Lewis Capaldi powiedział:

Mam zespół Tourette'a, więc po prostu trochę się tu trzęsę. Czuję się dobrze, po prostu tak się dzieje, kiedy jestem zmęczony, zdenerwowany, podekscytowany (…). Przez 1,5 godziny śpiewam przed piętnastoma tysiącami ludzi, więc tak, jestem zmęczony i jestem bardzo podekscytowany, bo cała arena śpiewa moje piosenki (…).

Lewis Capaldi – koncert przerwany. Doszło do bójki >> 

Zespół Tourette'a – co to jest? Objawy, leczenie

Zespół Gillesa de la Tourette’a, znany także jako zespół Tourette'a, to dziedziczne zaburzenie neuropsychiatryczne, które zalicza się do chorób tikowych – podaje portal abczdrowie.pl. Schorzenie ujawnia się między 2. a 15. rokiem życia, na zespół Tourette’a częściej mają zapadać chłopcy. Czytamy, że przyczyny wystąpienia zespołu Tourette’a pozostają niewyjaśnione.

Osoba z zespołem Tourette’a ma tiki ruchowe i głosowe, może powtarzać te same wyrazy lub wypowiadać wulgaryzmy i nad tym nie panuje. Jako początkowe tiki wymienia się: mruganie oczami, ruchy ramion lub głowy, grymasy, pochrząkiwania czy mlaskania.

Według informacji dostępnych na portalu abczdrowie.pl nie istnieje skuteczne lekarstwo na wszystkie objawy zespołu Tourette’a, jednak w walce z jego objawami stosuje się farmakoterapię oraz psychoterapię.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.