Reklama
placeholder
News

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami o promowanie alkoholu? Sprawa w prokuraturze

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami o promowanie alkoholu? Sprawa w prokuraturze

fot. instagram.com/maffashion / instagram.com/maciejmusial_official

Reklama
Reklama
placeholder

Maffashion i aktor Maciej M. mają stanąć przed sądem. Jak podaje m.in. portal Wirtualne Media, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała akty oskarżenia za naruszenie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Influencerom grozi grzywna w wysokości od 10 do 500 tysięcy złotych. Te doniesienia potwierdziła rzeczniczka prasowa warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie - podobne zarzuty wystosowano wcześniej m.in. wobec Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota. 

Joanna Opozda chce przyspieszyć rozwód z Antkiem Królikowskim. Zmieni treść pozwu rozwodowego >>

Maffashion i Maciej Musiał - zarzuty

Maffashion zarzuca się "promowanie włoskiego piwa" na profilu na Instagramie w dniu 23 czerwca 2022 roku, a Musiałowi "promowanie whisky i włoskiego piwa" w postach z 31 sierpnia 2021 roku i 6 lipca 2022 roku.

Sprawa jest dość nietypowa, bowiem zgodnie ustawą o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabronione są działania reklamowe i promocyjne innych alkoholi niż piwo. W przypadku piwa, reklamy nie mogą m.in. pokazywać osób nieletnich ani być do nich skierowane czy przywoływać skojarzeń z „atrakcyjnością seksualną, relaksem lub wypoczynkiem, nauką lub pracą, sukcesem zawodowym lub życiowym”. Co ciekawe, w ustawie nie ma wytycznych odnośnie reklamowania piwa w internecie.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama