News

Tragiczna śmierć polskiej pisarki. Miała 50 lat

Tragiczna śmierć polskiej pisarki. Miała 50 lat

fot. Fabryka Słów/Instagram.com/okiem_kawki

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Polska pisarka zginęła tragicznie. Miała 50 lat.

Gitarzysta Dominik Jokiel nie żyje. Muzyk miał tylko 43 lata >>

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Maja Lidia Kossakowska była nazywana pierwszą damą polskiej fantastyki. O śmierci autorki i dziennikarki poinformowało m.in. wydawnictwo Fabryka Słów.

Nie ma słów właściwych, by przekazać taką informację. Dziś w nocy odeszła od nas Maja Lidia Kossakowska. Tragiczny wypadek pozostawił nas wszystkich w niedowierzaniu i szoku. Maju, za kilka dni mieliśmy się spotkać, porozmawiać, pośmiać się - jak zawsze. Pozostawiłaś po sobie pustkę, której jeszcze nie umiemy ogarnąć – czytamy w poście, który pojawił się w mediach społecznościowych. 

38-letni bokser zmarł w ringu. Co się stało? >>

Maja Lidia Kossakowska – śmierć

Maja Lidia Kossakowska zginęła w nocy z 22 na 23 maja 2022 roku w pożarze domku letniskowego w Starych Załubicach. Radio Zet poinformowało, że mąż pisarki, Jarosław Grzędowicz (również pisarz), jest ranny.

Maja Lidia Kossakowska – twórczość. Kim była?

Maja Lidia Kossakowska urodziła się 27 lutego 1972 roku w Warszawie. Była absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała archeologię śródziemnomorską.

Maja Lidia Kossakowska debiutowała w 1997 roku opowiadaniem Mucha, który trafił na łamy czasopisma Fenix. Napisała m.in. opowiadania Sól na pastwiskach niebieskich, Schizma i Beznogi tancerz, oraz książki o tematyce anielskiej, takie jak Obrońcy Królestwa, Siewca Wiatru, Żarna niebios.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @okiem_kawki

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.