Reklama
placeholder
News

Pogoda na majówkę 2023. Jest szansa na grilla na świeżym powietrzu?

Pogoda na majówkę 2023. Jest szansa na grilla na świeżym powietrzu?

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Jakiej pogody możemy się spodziewać w trakcie majówki? Poniżej znajdziecie progrozę pogody na nadchodzący długi weekend. 

Niedziela handlowa - kwiecień 2023. Kiedy zrobić zakupy przed majówką? >>

Majówka 2023: pogoda. Jaka pogoda na 1-3 maja?

W 2023 roku majówka wypada w poniedziałek 1 maja oraz w środę 3 maja. Długi weekend rozpoczyna się jednak już 29 kwietnia. Choć 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy i szkoły, tego dnia wielu pracowników decyduje się na wzięcie urlopu. Niestety aktualna prognoza pogody nie wygląda zbyt optymistycznie, gdyż spora część mieszkańców Polski będzie musiała przygotować się na opady deszczu. Przez to są dość małe szanse na grilla na świeżym powietrzu. Na szczęście nie oznacza to, że w trakcie majówki zabraknie słońca.

Oto jak wygląda aktualna prognoza pogody na majówkę 2023:

W poniedziałek 1 maja w żadnym z polskich miast na szczęście nie są prognozowane opady deszczu. Niebo ma być jednak częściowo zachmurzone. Najcieplej będzie w Rzeszowie, Kielcach, Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu, gdzie temperatura ma wynosić 17 stopni Celsjusza. Najchłodniej ma być za to w Gdańsku, gdzie temperatura ma sięgać 13 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w Szczecine i Olsztynie, gdzie temperatura ma wynieść 14 stopni Celsjusza. 

We wtorek 2 maja w większości polskich miast niestety prognozowane są opady deszczu. Na słońce będą mogli liczyć jedynie mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Białegostoku i Olsztyna. Choć w Kielcach i w Łodzi prawdopodobnie będzie padać, to właśnie tam ma być najcieplej, a temperatura ma wynosić 21 stopni Celsjusza. W Rzeszowie i Krakowie również ma być około 20 stopni Celsjusza. Z kolei na najchłodniejszą pogodę powinni przygotować się mieszkańcy Lublina, Bydgoszczy, Warszawy i Białegostoku, gdzie temperatura ma wynosić od 13 do 15 stopni Celsjusza.  

W środę 3 maja pogoda będzie wyglądać podobnie. Opadów deszczu będą mogli się spodziewać mieszkańcy Bydgoszczy, Białegostoku, Wrocławia, Kielc, Lublina, Rzeszowa i Łodzi. We Wrocławiu, Szczecinie, Zielonej Górze, Katowicach oraz Łodzi ma być tego dnia najcieplej, czyli od 16 do 17 stopni Celsjusza. Temperatura ma spaść do 13 stopni Celsjusza w Gdańsku, Olsztynie i Lublinie. Słońca mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy Warszawy i Łodzi. 

Co to za planeta obok Księżyca? Nie przegapcie tego zjawiska >>
Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama