News

Majówka 2021 - jaka pogoda w Polsce?

Majówka 2021 - jaka pogoda w Polsce?

fot. pixabay.com

Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Jaka prognoza pogody zapowiadana jest na długi weekend? Mówi się, że maj będzie bardzo gorący!

Dzień wolny za 1 maja. Będzie dodatkowe wolne? >> 

W tym roku nie będziemy mogli cieszyć się bardzo długim majowym weekendem. Święto Pracy, które obchodzimy 1 maja, wypada w sobotę. Mimo wszystko będziemy mieć wolne dłużej niż zwykle, bo w poniedziałek 3 maja obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Ten dzień jest wolny od pracy.

Majówka 2021 – jaka będzie pogoda?

Wygląda na to, że pierwszy dzień maja będzie ciepły, ale nie upalny. Termometry mają wskazywać od 10 do 17 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w Krakowie, a najchłodniej w Gdańsku. 

W całej Polsce spodziewane jest zachmurzenie. W Gdańsku, Szczecinie i Lublinie nie powinno padać. W pozostałych regionach może spaść deszcz. 

Kolejny dzień będzie podobny pod względem temperatury, ale niestety mniej słoneczny. Synoptycy zapowiadają, że zachmurzenia i deszczu nie będzie jedynie w północno-zachodniej i południowo-wschodniej Polsce. 

2 maja słupki rtęci mają wskazywać 10-16 stopni. Synoptycy przewidują, że tego dnia, tak jak poprzednio, najniższa temperatura będzie odnotowywana w Gdańsku. Najcieplej ma być w Rzeszowie. 

Jaka pogoda będzie 3 maja 2021? W poniedziałek opady deszczu mogą pojawić się w zachodniej i centralnej części kraju. W pozostałych regionach ma być słonecznie, ale pochmurno. Przewidywane temperatury na ostatni dzień majówki to 11-15 stopni.

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Daty dla maturzystów i reszty uczniów >>

Według długoterminowych prognoz pogody maj 2021 będzie ciepłym miesiącem, jednak momentami do Polski może napływać zimne powietrze z Arktyki i znad Morza Północnego. Zapowiadane są opady deszczu, a nawet gwałtowne burze. Eksperci przewidują, że w maju temperatura powietrza w Polsce przekroczy 25, a nawet 30 stopni Celsjusza.

Pamiętajcie, że długoterminowe prognozy pogody są niepewne. Błędy i różnice są związane m.in. z występowaniem nagłych zjawisk meteorologicznych.

Jakie macie plany na majówkę 2021?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.