News

Martin Stankiewicz i jego świąteczna piosenka. Posłuchaj JAK MIKOŁAJ (MIKOŁAJ VS ŚWIAT)

Martin Stankiewicz i jego świąteczna piosenka. Posłuchaj JAK MIKOŁAJ (MIKOŁAJ VS ŚWIAT)

screen YouTube/Martin Stankiewicz

Martin Stankiewicz zdecydowanie już czuje magię świąt! Youtuber przygotował świąteczny klip zatytułowany Jak Mikołaj (MIKOŁAJ VS ŚWIAT).

Martin zdecydował się połączyć siły z Coca Colą i razem stworzyli nową, świąteczną piosenkę. Swojego głosu użyczył Szymon Żurawski – wokalista i lider młodego zespołu Szymonmówi. Szymon i Martin napisali tekst kawałka Jak Mikołaj (MIKOŁAJ vs ŚWIAT) i razem z zespołem stworzyli aranżację muzyczną.

Moje świąteczne projekty są podsumowaniem całego, rocznego dorobku. Parafrazując - jaki film świąteczny, taki cały rok. Tegoroczna kampania Coca-Cola zachęca do dzielenia się dobrem i poświęcenia swojej uwagi drugiej osobie. Uznałem to za fantastyczny punkt wyjścia do mikołajowej, nieco abstrakcyjnej historii. Chciałem też, żeby ta piosenka była hołdem i nawiązaniem do wszystkich świątecznych zagranicznych hitów z lat 80. i wczesnych 90. Szczególną inspiracją był dla mnie utwór „Blobby”, który w ‘93 szturmem podbił wszystkie rankingi, będąc równocześnie określany najgorszą piosenką świata. Czy można wyobrazić sobie bardziej przewrotną inspirację? Ale na poważnie: chciałem ten projekt zrealizować w pełni profesjonalnie, nie idąc na kompromisy. Do współpracy zaprosiłem więc Warsaw Production, ludzi, z którymi miałem przyjemność pracować przy okazji tworzenia „Czarnego Lusterka”. Wiedziałem jednak, że cały czas chcę zachować trzon swej youtube'owej ekipy. Połączenie naszej pasji i zaangażowania z profesjonalizmem i doświadczeniem ekipy, którą zebrała Zosia Jezierska, sprawiło, że ten projekt nie mógł się nie udać – komentuje Martin Stankiewicz.

Na efekt końcowy pracowało aż 90 osób – zobaczcie świąteczny klip!

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj