News

Maseczki w szkołach? Jest komentarz Ministra Edukacji

Maseczki w szkołach? Jest komentarz Ministra Edukacji

Fot. Pixabay.com

Czy maseczki będą obowiązkowe w szkołach? Minister Edukacji odniósł się do spekulacji.

Druga część roku szkolnego 2019/2020 była wyzwaniem dla systemu edukacji w Polsce. Przez pandemię koronawirusa zostało wprowadzone zdalne nauczanie. Wiadomo, że we wrześniu 2020 roku uczniowie wrócą do szkół i będzą obowiązywały specjalne zasady reżimu sanitarnego.

Rok szkolny 2020/2021: KALENDARZ dni wolnych >>

Obowiązkowe maseczki w szkołach?

W nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021 szkoły ponownie zostaną otwarte dla uczniów. Obowiązywać będą jednak nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa.

Wiadomo, że będzie wprowadzona dezynfekcja. Uczniowie będą zobowiązani do zachowania odpowiedniej odległości między sobą. Według wytycznych nie należy pożyczać od siebie przyborów szkolnych oraz podręczników. Jednak wiele osób zastanawia się czy trzeba będzie nosić maseczki w szkole.

Czy maseczki będą obowiązkowe w szkole? Został zapytany o to Minister Edukacji Narodowej. Zaznaczył, że na te chwilę nie ma obowiązku zasłaniania nosa oraz ust w szkoła. Może to jednak ulec zmianie jeśli w danym rejonie sytuacja będzie niepokojąca. Nowe zasady wprowadzane są przez Główny Inspektorat Sanitarny lub Ministerstwo Zdrowia.

Gdyby pojawiło się zwiększone zagrożenia, to przewidujemy możliwość dodatkowych obostrzeń. Wtedy być może trzeba będzie nosić maseczkę na korytarzu szkolnym lub pokoju nauczycielskim. Ale o tym nie będzie decydował minister edukacji tylko powiatowy inspektor sanitarny – powiedział Dariusz Piontkowski w rozmowie z Super Expressem.

Wyniki matury 2020: jak poszło maturzystom w czasie pandemii? I kiedy poprawka? >>

Myślicie, że maseczki powinny być wprowadzone do szkół?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.