News

Zestaw Maty w McDonald's: cena, kalorie, naklejki, skład, opinie

Zestaw Maty w McDonald's: cena, kalorie, naklejki, skład, opinie

fot. YouTube.com/McDonald's Polska

Zestaw Maty w McDonald’s powstał przy współpracy sieci fast foodów z Michałem Matczakiem. Ile kosztuje zestaw Maty, jakie są opinie i co z naklejkami? Tu znajdziecie wszystkie informacje na temat limitowanego zestawu 33Mata w McDonald’s!

Mata z własnym zestawem w McDonald's! Od kiedy można go kupić i co w nim będzie? >> 

Zestaw Maty w McDonald's – od kiedy?  

Zestaw Maty w McDonald’s jest dostępny w restauracjach sieci w Polsce od 18 października 2021 roku.

Zestaw Maty w McDonald's – cena

Zestaw Michała Matczaka w McDonald’s kosztuje 18 złotych.

Zestaw Maty w McDonald's – jak kupić?

Zestaw Mata33 jest dostępny tylko w aplikacji McDonald’s.

Mata w McDonald's to nie tylko specjalny zestaw. Wypuścił też własny merch >> 

Zestaw Maty w McDonald's – skład

W skład zestawu Maty w McDonald’s wchodzą potrójny cheeseburger (Potrójny Ch33sburger), średnie frytki oraz waniliowa matcha latte (Matchak Latte).

Katarzyna Bosacka w poście na Instagramie informuje, że napój w zestawie Maty ma  9,2 g tłuszczu i  36 g cukru (7 łyżeczek). Cheeseburger składa się z 31 g tłuszczu (15 g tłuszczów nasyconych), 8,5 g cukru (około 2 łyżeczki), 2,7 g soli. Średnie frytki to 16 g tłuszczu i prawie 1 g soli.

Zestaw Maty w McDonald's – kalorie

Według wyliczeń dziennikarki, która zajmuje się tematyką zdrowego żywienia oraz praw konsumenckich, cały zestaw Maty dostępny w McDonald’s ma 1119 kcal. To około połowa średniego, dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Napój ma 241 kcal, cheeseburger – 548 kcal, a średnie frytki dostarczają 330 kcal.

Mata: koncert w Warszawie - transmisja online. Kiedy i gdzie oglądać? >>

Zestaw Maty w McDonald's – opinie

W internecie można znaleźć pozytywne opinie na temat zestawu Maty, ale sporo jest komentarzy od osób rozczarowanych współpracą rapera z siecią fast foodów. Ci, którzy kupili zestaw Maty źle oceniają zwłaszcza matchę promowaną przez Michała Matczaka. Zwracają też uwage na brak naklejek sygnowanych przez Matę, które miały być dodawane do zestawu. 

Ten napój to pomyłka.

Mogliście się bardziej postarać, przynajmniej opakowanie z Matą dać.

Powiem tak – wielka ŻENADA. (…) Taka gruba akcja – reklama ,klip, identyfikacja wizualna, apka… A kupując zestaw Maty dajecie cheesburgera zapakowanego w zwykły papier, najzwyklejsze frytki i matche w również zwykłym opakowaniu. Jakieś wlepki miały podobno być, limitowane opakowania… Głupiej naklejki czy dedykowanego papieru Wam się nie chciało zrobić? Nie rozumiem serio... SŁABO!

(…) Ta matcha jest okropna, a potrójny cheeseburger to żadna rewelacja.

Taki średni ten zestawik jak dla mnie. Burger i frytki nawet git, ale ten napój, cokolwiek to jest, to w ogóle Wam nie wyszło – czytamy na Instagramie @mamsmakanamaka.

Są też krytyczne opinie na temat tego, że Mata swoim wizerunkiem promuje niezdrowe jedzenie. Spożywanie produktów, które znajdują się w zestawie, może prowadzić m.in. do otyłości.

Mata wykupił billboard na Manhattanie? Jego podobizna 'wisi' na Times Square >> 

Zestaw Maty w McDonald's – naklejki 

Fani Maty dopytują co z naklejkami, które miały być dodawane do każdego zestawu Maty. Ci, którzy kupili zestaw 33Mata 18 października, nie dostali „wlepek” do zamówienia.

Pracujemy nad tym, aby dołączyć je do zestawu, będą dostępne już w najbliższych dniach – odpowiedziało McDonald’s Polska na pytanie jednego z internautów.

Zestaw Maty w McDonald's – merch: bluzy, ubrania

Michał Matczak we współpracy z McDonald’s stworzył też limitowaną kolekcję ubrań, w której skład mają wchodzić. dwa rodzaje bluz, kamizelka z kieszeniami, longsleeve i trzy wzory T-shirtów.

Merch Maty i McDonald’s będzie można wygrać w ramach konkursu, który ma wystartować jeszcze w październiku 2021. Szczegóły zostaną opublikowane na Instagramie McDonald’s.

Przez koncert Maty ewakuowano mieszkańców bloku na Bemowie? >> 

Zestaw Maty w McDonald's – do kiedy w sprzedaży?

Zestaw Maty w McDonald’s ma być dostępny do 21 listopada 2021 roku.

 

fot. Jacek Jankowski 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.