Reklama
placeholder
News

Mata wyznał, że jest w spektrum autyzmu. "To moja supermoc"

Mata wyznał, że jest w spektrum autyzmu. "To moja supermoc"

fot. YouTube.com/33mata

Reklama
Reklama
placeholder

Mata rzadko udziela wywiadów. Mimo to dzięki swojej twórczości, w której nie boi się poruszać trudnych tematów, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia. Ze swoimi fanami woli komunikować się za pośrednictwem mediów społecznościowych i sam mieć wpływ na to, co tam zamieszcza. Raper postanowił jednak zrobić wyjątek, już niedługo w jednej ze stacji telewizyjnych zostanie wyemitowany program z jego udziałem. 

Mata wpadł na studniówkę w Działdowie. Zatrudniono dla niego ochronę [WIDEO] >>

Mata przyznał, że jest osobą w spektrum autyzmu

Mata zgodził się wystąpić w formacie telewizyjnym, który opiera się na tym, że w role dziennikarzy zadających pytania gościowi danego odcinka wcielają się osoby w spektrum autyzmu. Są oni szczerzy do bólu, nie ukrywają swoich emocji, dlatego rozmowy te są bardziej autentyczne niż każdy inny wywiad. Ich mentorem  jest Maciej Stuhr, dzięki niemu czują się bezpiecznie w tej nowej dla siebie sytuacji.

Autyzm to nie choroba, jest to zaburzenie rozwojowe. Spektrum autyzmu może obejmować trudności w zakresie komunikacji, relacji społecznych, funkcji poznawczych czy zachowania. 

Michał Matczak jeszcze przed rozpoczęciem nagrań do programu Autentyczni przyznał, że przyjaźni się z kilkoma osobami w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wyznał też, że sam jest tego typu osobą i postrzega je pozytywnie. Artysta zdecydował się wziąć udział w tym formacie, bo dawno nie udzielał wywiadów i uznał, że taka niecodzienna formuła będzie ciekawsza. Poza tym  bardzo podobał mu się epizod z Robertem Makłowiczem. Na koniec Mata powiedział czym dla niego jest spektrum autyzmu:

Spektrum autyzmu jest dla mnie takim systemem oprogramowania, który wgrany jest w różne głowy, w tym moją. Dla mnie to jest taki mój IOS po prostu. Mój android, co kto woli. To jest coś, co pozwala mi tworzyć. Przeżywać świat na swój sposób i wydaje mi się, że to taka moja supermoc.

Ten szczególny wywiad Maty będzie można zobaczyć jeszcze w tym miesiącu.

Taylor Swift zapowiedziała nowy album! Premiera już niedługo >>

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama