News

MATURA 2021 – ważne zmiany ogłoszone! Nie będzie obowiązkowego egzaminu ustnego

MATURA 2021 – ważne zmiany ogłoszone! Nie będzie obowiązkowego egzaminu ustnego

Wikimedia Commons/Marcin Otorowski

Ogłoszono zmiany w egzaminach 2021. Nie będzie obowiązkowej matury ustnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat.

Powrót do szkół po feriach? Minister zdrowia zabrał głos >>

Matura 2021 bez egzaminu ustnego

16 grudnia 2020 roku MEN opublikowało zmiany w przyszłorocznych egzaminach ósmoklasisty oraz maturach. Podjęto decyzję, że w 2021 roku, podobnie jak w poprzednim, uczniowie szkół średnich nie przystąpią do egzaminu ustnego.

Egzamin maturalny, podobnie jak w 2020 r., będzie przeprowadzany tylko w części pisemnej.

Odpowiadając na szereg próśb przesłanych do resortu, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podjął decyzję, że w 2021 r. część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej i języka obcego nowożytnego nie będzie obowiązkowa. Będą mogli przystąpić do niej – podobnie jak w 2020 r. – absolwenci, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną podaje strona gov.pl.

Dodatkowe dni wolne dla dawców krwi lub osocza? Projekt ustawy trafił do sejmu >> 

Maturzyści będą sprawdzać swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki, języka obcego. Mogą również przystąpić do testu z przedmiotu dodatkowego.

Nie będzie obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Zdający może przystąpić do egzaminu nawet z 6 przedmiotów dodatkowych, jeżeli potrzebuje wyników w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej – czytamy.

W rozporządzeniu resortu edukacji znalazł się też zapis o tym, że W 2021 roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie nowych wymagań. W ubiegłych latach określała je podstawa programowa kształcenia ogólnego.

Szczegółowe informacje na temat egzaminów maturalnego oraz ósmoklasisty 2021 znajdziecie na tej stronie.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.